به گزارشافکارنیوز،" آیت‌الله سیداحمد خاتمی " با تأکید بر اینکه کم شدن جمعیت به عنوان یک خطر جدی برای کشور مطرح است، اظهار داشت: از نظر اجتماعی کمبود جمعیت برای هر کشوری خطر محسوب می‌شود.

وی افزود: کم شدن جمعیت از چند منظر قابل تامل بوده که اولین نکته قابل توجه این مسئله در جهت دینی است.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: دین به ما می‌گوید افزایش جمعیت مطلوب است نه کمبود جمعیت و همچنین پیامبر اکرم(ص) فرمودند: ازدواج کنید و فرزند بیاورید.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: در رابطه با افزایش جمعیت روایت بسیار زیادی مطرح شده که همین کافی است تا متدینین را ترغیب به افزایش جمعیت کند.

وی با بیان اینکه گاهی مشکلات معیشتی در خصوص افزایش جمعیت مطرح می‌شود، ابراز داشت: روایات به مشکلات معیشتی درباره افزایش جمعیت پاسخ داده و تأکید کرده هنگامی که خدا فرزندی را عنایت می‌کند رزق او را فراهم کرده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه کمبود حدنصاب جمعیت منظری میهنی است، مطرح کرد: حتی اگر پایبند به دین هم نباشیم و به کشور بانشاط علاقه‌مند باشیم باید افراد را به کثرت نسل و افزایش جمعیت ترغیب کنیم.

آیتالله خاتمی خاطرنشان کرد: دشمنان این ملت جمعیت خود را به حدنساب رساندهاند اما با ترویج فرهنگ نادرست "فرزند کمتر، زندگی بهتر" کشور ما را در چاله جمعیتی قرار دادهاند که باید هر چه سریعتر با ترویج فرهنگ افزایش جمعیت با این خطر مقابله کنیم.