به گزارشافکارنیوز،همزمان با هفته نیروی دریایی، مراسم دعای ندبه با حضور آیت الله سید احمد خاتمی خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان بر روی عرشه ناوشکن جماران در سواحل خلیج فارس برگزار شد.

آیت الله خاتمی در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش به فضل خداوند، مقتدرانه از مرزهای دریایی کشور حفاظت و حراست کرده و می‌کند، گفت: حضور نیروی دریایی در آبهای بین‌المللی نماد امنیت این نیروی سرافراز است.

وی خطاب به کارکنان نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: امنیت آبهای بین المللی و مقابله ای که شما سرافرازان در مقابله با دزدی دریایی دارید و این پدیده شوم مورد اعتراض دشمنان شما هم هست، بگونه‌ایست که حتی گاهی دشمنانتان برای مقابله با ایجادکنندگان ناامنی در دریا از شما کمک می گیرند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام زین العابدین(ع) اذعان داشت: اگر امروز بر عرشه ناوشکن جماران دعای ندبه می خوانیم و به اهل بیت(ع) عرض ارادت داریم، مدیون تلاش‌های جانانه امام سجاد(ع) هستیم و اگر شما لباس مقدس خدمت به نظام جمهوری اسلامی را پوشیده‌اید همان رسالت این امام همام را دارید. به شهدا این اطمینان را می‌دهید که ما پاسدار عزت و خون پاکتان هستیم و به فضل خداوند نخواهیم گذاشت ایران سرافراز روی ذلت را ببیند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه ملت ما عاشورایی است و ملتی است که در مکتب عاشورا و شعار هیهات من الذله رشد کرده و به فضل خداوند ذلت ناپذیر است، تصریح کرد: دشمنان اسلام و قرآن که امروز در رأس آنها آمریکا، حاکم آمریکا و رئیس جمهور دیکتاتور آمریکاست بدانند که نمی توانند ملت عاشورایی مثل ملت ایران را تهدید کنند.

وی خاطر نشان کرد: این حاکمان که بدبختانه همچون نوکر بی اختیار رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند، دروغ می‌گویند و حرف‌های نادرستشان را مکرر تکرار می‌کنند که ما جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را گرفتیم این دروغ بزرگ در حالیست که در سیاست‌های ما جایی برای ساخت بمب هسته‌ای وجود ندارد که آنها بخواهند جلو آن را بگیرند.

خاتمی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما تنها نیروهای مسلحی هستند که عقیدتی، مکتبی و مردمی‌اند، افزود: عزیزان نیروی دریایی ارتش به خودتان ببالید که امروز در خدمت اسلام، قرآن و مکتب اهل بیت(ع) هستید. ارتش‌های دنیا یا در خدمت یک فردند، یا در خدمت یک آل و خاندانند و یا یک حزب، اما ارتش و نیروهای مسلحی که به یاری خداوند در خدمت اسلامند، شما هستید و البته به صراحت می‌گویم، زیر آسمان بگردید؛ در هیچ کجایی نعمت برخورداری از فرمانده کل قوایی که شما دارید، نصیب هیچ کس نیست.

امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک هفته نیروی دریایی، نیروهای مسلح را پشتیبان عزت کشور دانست و گفت: همه ما به وجود چنین نیروهای مسلحی که در همه عرصههای دریایی، زمینی و هوایی مقتدرانه اجازه نمیدهند کوچکترین تعرضی به اسلام و قرآن صورت بگیرد افتخار میکنیم.