به گزارشافکارنیوز،وزیر امور خارجه در پایان برنامه‌های امروز خود در قم، در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، با اشاره به اینکه مذاکرات با غرب تازه شروع شده است، اظهار کرد: مرحله دشوار مذاکرات هنوز آغاز نشده است و تازه قصد ورود به مذاکراتی بسیار دشوارتر از قبل را داریم اما بعد از گام نهایی، به جایی می رسیم که در آن با برنامه هسته ای ایران مانند برنامه هسته ای هر کشوری نظیر ژاپن برخورد می‎شود.

محمد جواد ظریف تصریح کرد: غنی سازی به هیچ وجه و در هیچ مرحله ای تعطیل نمی شود اما میزان آن قابل مذاکره است حد و اندازه غنی سازی و برنامه هسته ای امان را خودمان تعیین می کنیم اما در مورد آن مذاکره می کنیم و به عنوان مثال اگر قرار باشد در سطح منطقه، اورانیوم غنی شده را تامین کنیم، در همین اندازه تولید می کنیم.

وی افزود: مردم ما از سابقه غرب به ویژه آمریکا در ایران، بسیار ناراحت و خشمگین هستند و اعتماد ما نسبت به غرب بسیار کمرنگ است، اکنون فرصتی به ایشان داده شده است و این بحثهسته ای ما یک آزمایش برای آمریکا و غرب است که از بی اعتمادی مردم ما و نظام کم کنند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: باید کمربندها را بست، زیرا وارد یک نبرد دیپلماتیک سخت می شویم و در این مسیر نیازمند حمایت مقامات نظام، به ویژه رهبر معظم انقلاب، ریاست جمهوری و مردم هستیم.