به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز یکشنبه ۱۰ آذر در موافقت با دو فوریت طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مشاغل اجرایی گفت: از مخالفین محترم تشکر می‌کنم که در میان سخنان خودشان اذعان داشتند با اصل طرح مخالف نیستند.

وی افزود: در اصل طرح بحثوزرا وجود ندارد بنابراین می‌خواهیم با دقت به این موضوع بنگرند.

وی تصریح کرد: ما تعداد زیادی نیروهای جوان فعال داریم که تعهد و تخصص دارند بنابراین وقتی بازنشستگان که تعداد آن‌ها یک نفر هم نیست به کار گرفته می‌شود، به صلاح نیست.

نماینده تهران افزود: در آموزش و پرورش در همین چند روز که وزیر محترم رای آوردند در استان تهران و جاهای مختلف افراد بازنشسته را برگردانده‌اند و در یکی از استان‌ها کسی که قبلا در دبی شرکت داشته است او را از این کار برگردانده و مدیر کلش کردند این چه معنا دارد؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: آقای روحانی چرا از نیروهای جوان و هم فکرتان که تلاش کردند شما رای بیاورید، استفاده نمی‌کنید؟ وقتی افراد سنین بالا را به کار می‌گیرید بازده کار پایین می‌آید.

عضو فراکسیون روحانیون تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مدیران ما نباید مدیران کارتابلی باشند بلکه باید در صحنه حضور داشته باشند و از نزدیک وضعیت را ببینند والا گزارش کارتابل‌ها انباشته می‌شود و تصمیم گیری سخت خواهد شد.

رسایی افزود: در مدیریت‌ها به کار گرفته می‌شوند باید کسانی که سابقه، تعهد، تجربه و هم توان اجرای کار را داشته باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: اقدامی که در دولت صورت می‌گیرد برخلاف تدبیر و امید است و امید را کور می‌کند.

وی اظهار داشت: جناب آقای روحانی شما فرمودید من با داس نیامده‌ام بلکه با کلید آمده‌ام الان متاسفانه ما با این روند جابه جایی‌ها و به کارگیری افراد می‌بینیم این کلید ظاهرا کلید انبار داس بوده است و این اقدام درست نیست و باید از نیروهای جوان استفاده کنید.