گروه سیاسی-

منصور حقیقت‌پور، نایب ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلاممی در مورد احتمال جاسوسی آمریکا در مجلس شورای سالامی از طریق گوشی‌های آیفون نمایندگان یا سایر وسایل به خبرنگار افکارنیوز گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر جاسوسی آمریکا در مجلس شورای اسلامی از طریق گوشی‌های نمایندگان یا سایر وسایل به ما نرسیده است.

به گزارشافکارنیوز؛وی اظهار کرد: البته آمریکایی‌ها سعی می‌کنند بهره برداری اطلاعاتی از هر چیزی داشته باشند وقتی سفر مقام معظم رهبری به کردستان را شنود می‌کنند احتمال دارد تلفن نمایندگان مجلس شورای اسلامی را نیز شنود کنند.
حقیقت پوربیان کرد: قطعا با توجه به اینکه این احتمال جاسوسی وجود دارد پس دستگاههای اطلاعاتی ما باید دقت و تلاش و کوشش کنند و به موقع این تلاش‌ها را خنثی کنند و هشدارهای لازم را به کاربر‌ها بدهند تا این کاربر‌ها با دقت بیشتر از این دستگاه‌ها استقاده کنند

وی ادامه داد: البته حراست مجلس شورای اسلامی باید این موضوع را پیگیری کند و مانیز در کمیسیون امینت ملی این موضوع را با حضور مسئولان امنیتی مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اگر چنین چیزی صحت داشته باشد نسبت به جمع آوری این وسایل اقدام شود.

نایب ریس کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: البته اگرهم نشود گوشی‌ها جمع آوری کرد می‌شود سیسیتمی را ایجاد کرد که این گوشی‌ها را غیرفعال کند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاههای حفاظتی و امنیتی ما باید کار به بک جای معقول برسانند و از این گزارش مطمئن شوند چون بسیاری از این فضاسازیها صحت ندارد و بعضیها بیش از حد مسائل را بزرگ نشان میدهند و غلو میکنند.