به گزارشافکارنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان این‌که «فعالیت‌های مبتنی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد حمایت دولت است» گفت: این دولت تمامی توان خود را برای تقویت و پیشبرد اهداف شرکت‌های دانش بنیان به کار خواهد گرفت.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که «فعالیت‌های دانش بنیان در حقیقت علم و اقتصاد را در کنار یکدیگر قرار داده و منجر به تقویت این دو حوزه می‌شود» خاطرنشان کرد: فعالیت‌های دانش بنیان می‌تواند به بهبود زندگی مردم کمک کند.

روحانی ضمن تاکید بر توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، افزود: ثمره اصلی مراکز علم آموزی نظیر آموزش عالی و آموزش و پرورش باید در فعالیت‌های دانش بنیان تجلی یابد.

در ابتدای این جلسه، گزارشی از تاریخچه تاسیس، اهداف، وضعیت مالی و فعالیت‌های این صندوق، از ابتدا تاکنون ارائه شد.

بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه، قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در مهر ماه ۱۳۸۷ در دولت و در آبان ماه ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که تاکنون به دلیل بروکراسی اداری و اختلافات فی مابین دستگاه‌های مسئول، این قانون اجرا نشده و صندوق نوآوری نتوانسته هیچ گونه حمایتی از شرکت های دانش بنیان بعمل آورد.

تخصیص و تامین سرمایه اولیه صندوق نوآوری و شکوفایی به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از جمله اقداماتی بوده که از ابتدای تاسیس این صندوق اجرا می‌شد که امروز با گذشت ۳ سال تنها ۲۵ میلیارد تومان آن به صندوق اختصاص یافته است.

در این جلسه علاوه بر مصوبه هیئت دولت، برای اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق نوآوری و شکوفایی توسط صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده، مقرر شد صندوق توسعه ملی در صورت نیاز شرکت‌های دانش بنیان به تسهیلات و منابع مالی بیشتر، این منابع را نیز تامین کند.

همچنین دکتر سورنا ستاری در این جلسه به عنوان دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب شد.