گروه سیاسی-

نایب ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان ظریف دردانشگاه تهران بهافکارنیوزگفت: آقای ظریف به عبارات وادادگی روزنامه کیهان در سخنانش اعتراض می‌کند و ما نیز آن عبارت روزنامه کیهان به نام وادادگی را قبول نداریم زیرا تیم مذاکره کننده در آن سطحی که مذاکره می‌کرد نیاز به حمایت داشت.

به گزارش افکارنیوز؛منصور حقیقت‌پور در همین باره اظهار داشت: امااینکه آقای ظریف بگوید آمریکا دارای بمبی است که با آن بمب می‌تواند همه چیز را ازبین ببرد درست نیست و این یعنی ترس زیرا امروز دیگر این بمب‌ها کارساز نیست و می‌بینیم آمریکا با آن همه یال و کوپالش از عراق و افغانستان فرار کرد و با آن همه ادعا در کنار فرانسه، انگلیس و عرب‌های مرتجع نتوانست در سوریه کاری انجام دهد.

حقیقت‌پور تاکید کرد: به نظر ما دوران بازگو کردن این موارد گذشته است و مفاهیم ژئوپولوتیک تغییر پیدا کرده است وآقای ظریف نیز باید ظریف‌تر سخن می‌گفت.

وی گفت: مااین حرف اقای ظریف را که ایران توان مقابله نظامی با آمریکا را ندارد قبول نداریم و ما آنرا بی‌احترامی به توان نظامی و تلاش عزیزانمان در صحنه تجیهز توان دفاعی می‌دانیم.

نایب ریس کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: ما قدرت چهارم یا پنجم موشکی جهان هستیم البته ضمن اینکه ما دکترین عاشورایی داریم و میتوانیم جهاد، مقابله و صبر کنیم و آمریکا اگر بزرگترین تانکش هم بیاورد بازهم یک بسیجی ما با یک آرپیجی ۳۰۰ دلاری در مقابل آنها میایستد.