به گزارش افکارنیوز، محمد رضا عارف کاندیدای اصلاح‌طلب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چندی پیش بنا، به گفته های خودش به دلیل بعضی مسائل شخصی از عضویت در هیئت مدیره بنیاد باران که زیر نظر سید محمد خاتمی است، انصراف داد.

برخی می گویند که این اقدام عارف به نوعی مقدمه چینی برای حضور وی در دوره انتخابات بعدی مجلس شورای اسلامی تلقی می‌شود.

از سوی دیگر شنیده می‌شود که با توجه به فوت حجت‌الاسلام یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد و نظر به اینکه عارف هم اهل استان یزد است، احتمال این‌که وی در انتخابات میان دوره‌ای از حوزه انتخابیه تفت‌ومیبد شرکت کند وجود دارد.

لذا با توجه به مواردی که به آن اشاره شد می توان گفت محمد رضا عارف برای اینکه بتواند رای حداکثری را کسب کند و چهره مناسبی را از خود نشان دهد و همچنین به لحاظ رعایت برخی مصالح سیاسی اصلاح طلبان تصمیم به انصراف از عضویت در بنیاد باران گرفته و در عین حال به هدف مهم تری که همان حضور در مجلس و به دست گرفتن کرسی ریاست مجلس است فکر می کند.

در صورتی که طرح اصلاح ماده ۴ انتخابات در مجلس نهایی شود انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در اردیبهشت یا خرداد سال آینده برگزار می‌شود.

یک فوریت و همچنین کلیات این طرح به تصویب بهارستان نشینان رسیده ولی به دلیل عدم مشخص بودن ردیف بودجه این طرح هنوز در مجلس است.