به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: حق غنی‌سازی یا استفاده از چرخش دانش هسته‌ای حقی نیست که اوباما بخواهد به رسمیت بشناسد یا کسی منتظر اظهارنظر وی باشد.

وی اضافه کرد: طبق مقررات بین‌المللی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر کس ان. پی. تی را پذیرفته باشد می‌تواند از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای بهره ببرد؛ در واقع استفاده از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای مجموعه‌ای از دانش‌هاست که حلقه‌ای از آن غنی‌سازی محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه گفت: می‌توان این مسئله را مورد ارزیابی قرار داد که اوباما تحت چه شرایطی این مسائل را مطرح می‌کند؛ در واقع رؤسای جمهور آمریکا همواره تحت فشار لابی‌های صهیونیستی هستند که همگان از لجاجت صهیونیست‌ها با جمهوری اسلامی ایران باخبرند.

احمدی با تأکید بر اینکه مواضع جمهوری اسلامی ایران مقابل کشورهای متخاصم مشخص است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در توافقنامه اخیر به بازرسان آژانس اجازه داده است تا از آب سنگین اراک بازدید کنند و در چنین شرایطی توپ در زمین ۱ + ۵ به خصوص آمریکا است.

وی اضافه کرد: در شرایط اینچنینی همگان می‌توانند ببینند چه کسی به تعهدات خود پایبند است؛ در واقع برای همگان مشخص خواهد شد که ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده و هست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها هیچگاه به دنبال حل مسئله هسته‌ای کشورمان نیستند، تصریح کرد: مسائل اینچنینی بهانه‌ای برای اعمال فشار به کشورهاست.

وی با تأکید بر اینکه اظهارات اینچنینی(اشاره به اظهارات اوباما) باید توسط مقامات رسمی پاسخ داده شود، اظهار داشت: نباید فقط به توافقنامه اکتفا کنیم و در رویدادهای اینچنینی باید مقامات سطوح بالای کشور یعنی رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه واکنش نشان دهند.

احمدی در پایان گفتوگوی خود از رئیسجمهور خواست تا در واکنش به سخنان رئیسجمهور آمریکا واکنش لازم را انجام دهد.