به گزارش افکارنیوز، عزت‌الله یوسفیان ملا عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، ضمن اشاره به جلسه امروز این ستاد به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در این جلسه علوی وزیر اطلاعات، ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی و معاونین ایشان، رئیس سازمان امور مالیاتی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، ‌ دادستان تهران و آقای رئیسی معاون اول قوه قضائیه حضور داشتند.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به دستور کار این جلسه گفت: در ابتدا آقای سیف گزارشی از بحثمعوقات بانکی و نحوه وصول آن به ستاد ارائه کردند که آخرین مبلغ معوقات بانکی در حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان است.

یوسفیان ملا گفت: همچنین درباره ساماندهی حساب‌های مرتبط با خزانه‌داری نیز بحثشد چرا که تمام درآمدهای کشور به یک حساب غیر قابل برداشت در بانک مرکزی واریز می‌شود.

وی افزود: تعدد این حساب‌ها سبب شده بود تا بحثساماندهی آنها مورد توجه قرار بگیرد.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین به بررسی یکی از مفاسد اقتصادی در یکی از گمرکات جنوب پرداخت و گفت: مبلغ این فساد در حدود ۱۹۹ میلیارد تومان بوده است که در یکی از گمرکات جنوب اتفاق افتاده است.

یوسفیان ملا گفت: ‌خوشبختانه عوامل این اختلاس دستگیر شده‌اند و یک نفر هم فراری است که برای وی قرار تعقیب صادر شده است.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین درباره مصوبات این ستاد گفت: خوشبختانه امروز تصمیمات خوبی درباره ساماندهی بحثوثیقه‌های بانکی گرفته شد تا مبلغ آنها با مبلغ وام تناسب داشته باشد.

یوسفیان ملا گفت: همچنین قرار شد تا رئیس بانک مرکزی هر ماه گزارشی درباره موانع وصول معوقات بانکی ارائه نموده تا اگر مشکلی وجود دارد رفع شود.

وی افزود: همچنین قرار شد تا سامانه اطلاعاتی بانک مرکزی برای جمع‌آوری اطلاعات کسانی که اقدام به گرفتن وام از دستگاه قضایی کرده‌اند، تکمیل شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد: البته این سامانه هم اکنون در بسیاری از بانکها ایجاد شده است اما باید تکمیل و به برخی سازمانها همچون سازمان امور مالیاتی متصل شود.