گروه سیاسی-

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های امریکا به افکارنیوز گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس حسن نیت وارد مذاکرات ژنو شد و درباره موضوعی حاضر به گفت‌و‌گو شد که حق مسلمش بود و توافقنامه‌ای را نیز در این زمینه تهیه کرد.

به گزارشافکارنیوز؛نوذر شفیعی اظهار داشت: در این توافقنامه توافق شده است که فعالیت‌های هسته‌ای ایران گسترش نیابد و ازآن طرف نیز تحریم‌های اتحادیه اروپا و امریکا کاهش یابد که با این تحریم‌های امریکا عدم صداقتشان چه در گفتار و چه در رفتار یکبار دیگر به دنیا ثابت شد.

شفیعی تاکید کرد: این دوره شش ماهه دوره‌ای بود که آمریکایی‌ها می‌توانستند رفتارهای گذشته خود را اصلاح کنند اما با این تحریم‌های جدید افکارعمومی دنیا متوجه شد که مشکل نه ایران بلکه آمریکاست و افکارعمومی داخلی نیز متوجه شد که ماهیت آمریکایی‌ها چگونه است.

وی در مورد اینکه امریکایی‌ها مدعی شده‌اند این تحریم‌ها مربوط به گذشته است گفت: اتحادیه اروپا نیز وقتی ۱۷ شرکت ایرانی را تحریم کرد مدعی شداین تحریم‌ها مربوط به مسائل هسته‌ای نیست و به مسائل حقوق بشری ربط دارد و امریکایی‌ها نیز در حال حاضر چنین ادعای دارند و این اصلا از نظرما پذیرفته نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ریس جمهور آمریکا طبق قانون اساسی می‌تواند جلوی رای کنگره را بگیرد و اگر می‌خواهند ایران به توافقات ژنو پایبند باشد باید این تحریم‌ها را لغو کند.

وی بابیان اینکه این رفتار آمریکایی‌ها بعد از توافق ژنو یک عمل غیراخلاقی است گفت: درست است می‌گویند سیاست یعنی فریب اما در سیاست صداقت و اخلاق خیلی مهم است و اگر اعتماد طرفهای مذاکره نسبت به هم از بین برود این یعنی اینکه چیزی دیگر برای توافق وجودندارد.

شفیعی تاکید کرد: قطعا این تحریمها مذاکرات ژنو را تحت تاثیر قرار میدهد زیرا از آن طرف نیز شاهد هستیم دیپلماتهای ایرانی برای مشورت به تهران برگشتهاند تا نظر مرکز را دریافت کنند.