بهگزارش افکارنیوز، سردار حسین دهقان که در آستانه حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در جمع کارکنان وزارت دفاع سخن می‌گفت، با اشاره به سخن تاریخی امام خمینی(ره) که فرمودند «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد»، گفت: ملت ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس در مسیر ولایت فقیه حرکت کرده‌اند و به برکت همین اطاعت و پیروی به پیروزی‌های بزرگی دست یافته‌اند.

وی با بیان اینکه پیوند ملت ایران با ولایت مطلقه فقیه یک پیوند عمیق و تثبیت شده است، افزود: تا زمانی که این پیوند برقرار باشد، پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همین زمینه با یادآوری تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول انقلاب اسلامی شخصیت‌های بزرگی در ایران بوده‌اند که خدمات قابل توجهی در راه انقلاب و نظام اسلامی ‌داشته‌ا‌ند‌، اما چون در مسیر انقلاب به علل مختلف همراهی با ولایت فقیه را برنتافته‌اند، از سیل خروشان ملت ‌ایران عقب مانده و در این مسیر به سرانجام و سرنوشت ‌خوبی نداشتند.

سردار دهقان با بیان اینکه ولایت فقیه ضامن انقلاب و نظام اسلامی است، تاکید کرد: مشروعیت همه مسئولان در تمام ابعاد از ولایت فقیه است؛ بنابراین باید قدر این نعمت الهی را بدانیم.

وی با بازخوانی و‌قایع مرتبط با انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ خاطرنشان کرد: قبل از انتخابات، رهبری معظم انقلاب درباره انتخابات و پیامدهای احتمالی آن به کرّات به مردم، ‌کاندیداها و مسئولان ‌تذکرات و رهنمودهایی ارائه فرمودند‌ و این در شرایط بود ‌که جریاناتی از یک سال قبل ‌به دنبال این بودند که مشروعیت انتخابات را زیر سئوال ببرند.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان از داخل و خارج برای کم‌رنگ جلوه دادن حضور میلیونی مردم در انتخابات و بی‌فروغ کردن حضور مردم تلاش گسترده‌ای را‌ آغاز کرده بودند، گفت: اما ملت بابصیرت ایران این حق را برای خود می‌دانست که در انتخابات حضوری گسترده داشته باشد و به یکی از کاندیداهایی که مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفتند، ‌رأی ‌دهد.

سردار دهقان با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ با حضور بی‌نظیر مردم برگزار شد، افزود: اما در این میان برخی افراد نغمه‌هایی مبنی بر عدم صحت انتخابات سر‌ دادند و ‌کسانی که پیوندی با ملت ایران و نظا‌م اسلامی نداشتند، به آنها پیوستند.

وی ادامه داد: در سایه اعتمادی که جامعه به رهبری انقلاب داشتند، از جمعیت ‌معترض‌ تنها تعدادی باقی ماندند که آنها هم کسانی بودند که نقطه تلاقی با نظام اسلامی نداشتند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه‌ هیچ سازمان و جریان فکری نمی‌توانست انقلاب اسلامی ایران را از آن بحران به سلامت عبور دهد، گفت: با صلابت رهبری کسانی که دنبال مطرح کردن خود به عنوان قهرمان ملی بودند، به مرده سیاسی تبدیل شدند.

سردار دهقان با بیان اینکه بسیاری از بزرگان در طول مسیر پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی نتوانستند ادامه مسیر دهند، اظهار داشت: حوادثپیچیده‌ای مثل فتنه ۸۸ ثابت می‌کند که ‌امام خامنه‌ای خلف صالح امام خمینی(ره) شایسته‌ترین شخصیت برای صیا‌نت از انقلاب اسلامی ‌در همه مقاطع و عبور دادن کشتی انقلاب از ‌فتنه‌ها و دشمنی‌هاست.

سردار دهقان با یادآوری اینکه حوادثسال ۸۸، تن ندادن عده‌ای به حاکمیت قانون و فصل‌الخطاب بودن فرمایشات رهبری و مقررات بود، گفت: با لشکرکشی خیابانی که نمی‌توان حقی را احیا کرد ‌و در شرایطی که نظام اسلامی دارا‌ی قوانین و مقررات لازم جهت احقاق حقوق اشخاص است، ‌چرا باید عده‌ای با لشکرکشی و آشوب به دنبال احقاق حق خود باشند.

وی با بیان اینکه رفتارهای سال ۸۸ از سوی برخی کاندیداها پسندیده نبود، متذکر شد: با وجود رهنمودهای ارزشمند مقا‌م معظم رهبری و دعوت‌های صورت گرفته از طرف بزرگان برای تن دادن آقایان به قانون، اما متاسفانه این امر صورت نگرفت و ظلم‌های بسیاری به مردم شد و مشکلات بسیاری از طرف قانون‌شکنان ‌برای کشور به وجود آمد.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوداثسال ۸۸ متأسفانه حریم‌ها شکسته شد، گفت: ‌مردم ایران دیگر نتوانستند این شکسته‌شدن حر‌مت‌ها را تحمل کنند، چون ملت ایران در طول عمر خود بر سر سفر ائمه معصومین به ویژه امام حسین(ع) بزرگ شده‌اند و جسارت و توهین به امام حسین(ع) و عزادارانش در روز عاشورا قابل تحمل برای ملت ایران نبود.

سردار ‌دهقان با انتقاد از توهین ‌فتنه‌گران به عزاداران حسینی(ع) در تهران گفت: مردم ایران که از جسارت فتنه‌گران در روز عاشورا به ساحت امام حسین(ع) به خشم آمده بودند، با حضور عظیم و میلیونی خو‌د ‌حماسه ۹ دی را در حمایت از ولا‌یت فقیه و فرهنگ ناب عاشورا خلق کردند‌.

وی با با گرامیداشت حماسه ‌عظیم ۹ دی تصریح کرد: با خلق حماسه ۹ دی خون تازه‌ای در رگ‌های جامعه جاری و نظام اسلا‌می برای همیشه بیمه شد.

وزیر دفاع در پایان با تأکید بر اینکه امروز هم جنگ ملت ایران با استکبار ادامه دارد، گفت: همه باید دست در دست هم با وحدت در راستای تحقق آرمانهای والای انقلاب اسلامی گام برداریم و بدانیم که کوچکترین ضعف از طرف ایران خدشهدار شدن آرمانهای نظام مقدس کشورمان را در پی خواهد داشت.