به گزارش افکارنیوز، چندی پیش یک سایت وابسته به دولت خبر ملاقات رئیس جمهور با شجریان را منتشر کرد که به دنبال آن رسانه های زیادی این خبر را به نقل از این سایت درج کردند.

اما این خبر در کمتر از یک ساعت تکذیب شد و اعلام شد که شجریان ۲ ماه است که در خارج از کشور به سر می برد.

در ادامه واکنش های این خبر جریان دیگری به خود گرفت؛ این بار سایت ها و رسانه های دولتی و اصلاح‌طلب توپ را به زمین حریف انداخته و از انتشار اخبار کذب! توسط این رسانه ها انتقاد کردند.

آنها با نقل داستان های ملانصرالدین این روش را روش ملا نصرالدینی مخالفان دولت دانستند و تا روزها بعد با انتشار اخباری آن را زیر سوال بردند.

در حاشیه جلسات هیئت دولت هم محمدباقر نوبخت درباره نحوه اطلاع‌رسانی دولت و نشر برخی اخبار نادرست نسبت به روحانی و دولت اظهار داشت: انتظار داریم خبری که درباره دولت است از خود دولت سخنگو یا روابط عمومی پرسیده شود و به صرف این‌که خبری شنیده شد روی سایت‌ها عجولانه منتشر نشود و در معرض اطلاع عموم قرار داده نشود. در این صورت کار دولت هم سبک می‌شود. البته بنای ما این نیست که به همه خبرهای دروغ واکنش نشان دهیم.

رئیس‌جمهور نیز در حاشیه جلسه دولت گفت: مایه تأسف است که برخی هنوز پیام مردم در حماسه انتخابات ۲۴ خرداد را مبنی براینکه مطالبه جدی آنها از همه مسئولان و نهادهای سیاسی و اجتماعی و به ویژه بخش‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی، اخلاق و راستگویی است را نشنیده‌اند.

اما نکته جالب این است که همه با متهم کردن رسانه های اصولگرا و انتقاد از آن‌ها از نکته اصلی و سر منشا این خبر غافل شدند و گناه را به گردن رسانه ها انداختند.

آنچه که از ذهن رسانه های اصلاح‌طلب و وابسته به دولت سهواً یا عمداً دور ماند سر منشأ انتشار این خبر است که یک سایت وابسته به دولت بود.

بهتر است رسانه های اصلاح‌طلب و دولتی به جای فرافکنی به دنبال حل مشکلات درونی خود باشند و اشتباهات خود را به گردن دیگران نیندازند.