به گزارش افکارنیوز، خبرنگار «انتخاب» در تماس با وی، نظر این روزنامه‌نگار مطلع از اتفاقات اخیر ترکیه را جویا شده است که اهم اظهارات وی در پی می‌آید:

* در ابتدا باید عرض کنم که با وجود آنکه پشت این پرونده انگیزه‌های سیاسی نهفته است اما باید به آن به عنوان پرونده‌ای حول محور فساد و رشوه نگاه کرد. اتهامات جدی نسبت به متهمان وجود دارد. بدین منظور به تحقیقاتی منصفانه و جامع در این مورد نیازمندیم.

* از منظر سیاسی، این جنگ قدرت میان جنبش فتح‌الله گولن و دولت اردوغان است. نخست‌وزیر سعی کرد که تمام مدارس گولن را تعطیل کند. گولن هزاران دوره تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه دارد و به همین دلیل در مقابل طرح اردوغان ایستاد.

* گروه گولن به دلیل جهت‌گیری‌های اخیر دولت در سیاست خارجی که روابط با واشنگتن را تهدید می‌کند نگران است. دولت نیز مدعی است که گولن این عملیات و تحقیقات را به‌وسیله‌ عاملانش در پلیس و دادستانی شروع کرده است.

* به نظرم هدف نهایی تحقیقات، اردوغان است. چرا که نام اردوغان و دو پسرش در پرونده آمده است. دولت سعی در توقف پروسه و به حداقل رساندن آسیب‌ها دارد.

* در حال حاضر دادستان‌ها به شدت تحت فشار دولت هستند. اکنون وضعیتی فوق‌العاده بر ترکیه حاکم است و دولت این را به عنوان جنگی برای نجات خود تصور می‌کند.

* دولت در روند تحقیقات رسمی اخلال ایجاد کرده و بسیاری از روسای پلیس را برکنار کرده است.

* در این میان رضا ضراب که با خواننده ترک ازدواج کرده بنا بر یافته‌های پلیس روابط نزدیکی با ایران دارد و پس از ایجاد روابط با وزرا و فرزندانشان، سیستمی در جهت انتقال میلیاردها دلار طراحی کرده است. پدر ضراب با احمدی‌نژاد ارتباط دارد و او به وزیر سابق اقتصاد برای انتقال طلا به ایران، حق کمیسیون می‌داد.

* اصلا مناقشه بر سر انتقال پول به ایران نیست بلکه بحثپرداخت رشوه هنگام انتقال طلا به ایران است.

* نام احمدی‌نژاد در تحقیقات ذکر شده است، البته اتهامی به او وارد نیست. اما نام زنجانی را من ندیدم و آنچه عنوان شده گزارش رسانه‌ها بوده است.

* به زنجانی به عنوان شریک رضا نگریسته میشود و رسما در تحقیقات پلیس نامش نیامده است.