به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان به سران سه قوه درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: برخی از افراد با استفاده از رانت قدرت و ثروت به ثروت‌های نجومی در کشور دست پیدا کرده‌اند این افراد خود را به عنوان منجی و فرشته نجات کشور قلمداد کرده و ظرفیت اقتصادی کشور را روانه خزانه شخصی خود کرده‌اند.

وی افزود: ضعف مدیریتی توسط برخی از مدیران باعثشده تا این افراد با سوء‌استفاده در مجموعه مدیریتی آنها همچون اختاپوس چنگ انداخته‌اند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: ارتباطات ویژه و ضعف مدیریتی موجب ایجاد مفسدین اقتصادی در کشور شده و ایجاد این طیف مانعی جدی بر سر برقراری عدالت در توزیع فرصت‌های اقتصادی به شمار می‌رود.

سلیمی ادامه داد: سؤال اینجاست که چرا همه فرصت‌ها در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته در حالی که این افراد نه استعداد خاصی دارند و نه منجی جامعه و مردم هستند.

وی در پایان با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت جریان اصولگرایی است، گفت: اصولگرایان اجازه نمیدهند اموال بیتالمال را عدهای به غارت ببرند.