به گزارش افکارنیوز، ˈمحسن رضاییˈ شامگاه چهارشنبه در مراسم ˈصراط صبح سعادت بصیرتˈ که به همت مجموعه فرهنگی کربلا و محبان ولایت در مهدیه اصفهان برگزار شد افزود: امروز مذاکرات ۱ + ۵ هم فرصت و هم تهدید است که با بصیرت عاشورای چهره واقعی کسانی که می خواهند سد راه پیشرفت ملت ایران شوند نشان داده می شود.

وی با بیان اینکه موقعیت ایران با کشورهایی مانند ‍‍ژاپن و آلمان تفاوت دارد گفت: در این کشورها موضوع اسرائیل غاصب وجود ندارد و اسلامی نیستند.

وی با اشاره به اینکه ایران در مذاکرات ۱ + ۵ باید پیشنهاد برچیدن سلاح های هسته ای را عنوان کند، تصریح کرد: این موضوع را به دولت برای طرح در این مذاکرات پیشنهاد می دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر برچیدن سلاح های هسته ای جزو شرایط مذاکرات ۱ + ۵ باشد، جهانی عاری از سلاح هسته ای خواهیم داشت که این به معنی با بصیرت عمل کردن است.

رضایی همچنین به فرمایش امام(ره) مبنی بر اینکه ˈپشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسدˈ اشاره و اظهارکرد: اگر تاکنون بصیرت عاشورایی داشتیم به دلیل محوریت ولایت فقیه بوده است.

وی با بیان اینکه بصیرت به معنی بینایی، روشنایی و بینش داشتن است، گفت: راه های فراوان برای مشاهده حقیقت وجود دارد که یکی از آنها بصریت عاشورایی برای تشخیص درست راه حق از باطل است.

وی با بیان اینکه ابهامات و غبارها نباید راه افراد را منحرف کند تصریح کرد: همه پیروان مذاهب می توانند بصیرت داشته باشند اما بصیرت عاشورایی چیز دیگری است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در کربلا تلاش کرد تا جنگی صورت نگیرد، افزود: ایشان برای پیمودن مسیر با خانوده می رود ولی وقتی جنگ شروع شد تا آخرین قطره خون خود ایستادگی کردند و تسلیم دشمن نشدند.

وی با بیان اینکه بصیرت عاشورایی هم در صلح و هم در جنگ است، گفت: این بصیرت در مذاکره و یا عدم مذاکره هم معنا پیدا می کند.

وی با بیان اینکه مذاکره و یا عدم مذاکره جهاد بزرگ است گفت: تصمیم گیری برای هریک از این دو حالت مشروط به داشتن بصیرت عاشورایی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون بارها از بصیرت عاشورایی عبرت گرفتیم گفت: با عشق مردم به انقلاب، ولایت و اسلام همه توطئه ها و فتنه ها ناکام ماند.

وی بابیان اینکه بصیرت عاشورایی در جنگ، صلح و مذاکره راه نجات ملت ماست اظهار کرد: در دفاع مقدس نیز اقدام امام(ره) توانست شکست قطعی را تبدیل به پیروزی بزرگ کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به فتنه های مختلف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دستاورد ۹ دی ۸۸ حاکی از ثبات جمهوری اسلامی ایران و شکست ناپذیری آن بود.

رضایی به نقش استادˈ سیدعلی اکبر پرورشˈ در روند پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن هم اشاره و تصریح کرد: وی یکی از ستون های انقلاب در کشور و استان اصفهان بود.

وی با بیان اینکه با فوت استاد پرورش یکی از بهترین یاران انقلاب را از دست دادیم افزود: او عمر خود را در کنار امام(ره) و رهبر فرزانه انقلاب فدای اسلام و قرآن کرد.

سلسله نشست های ˈ صراط صبح سعادت ، بصیرتˈ به همت مجموعه فرهنگی کربلا ، محبان ولایت ˈ به مدت پنج شب در مهدیه اصفهان برگزار می شود.