به گزارش افکارنیوز، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه مهندسین در نشست مشترک با وزیر کشور که صبح امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، ضمن تشکر از برگزاری این جلسه به مسئله خانه احزاب اشاره کرد و گفت: ‌ خانه احزاب در دولت خاتمی پایه‌گذاری شد اما ما حزبی‌ها رشد سیاسی خود را نشان ندادیم و احساس رقابت داشتیم.

باهنر ضمن گلایه از دوستان خودی، ادامه داد: ما خانه احزابی می‌خواهیم که به جای رسانه در آنجا گپ و گفت کنیم از این رو امیدواریم وزارت کشور اصلاح ساختار خانه احزاب را در دستور کار قرار دهد.

دبیرکل جامعه مهندسین با تأکید بر اینکه احزاب و جریانات فعال کشور باید در خانه احزاب کرسی داشته باشند و نتوانند یکدیگر را حذف کنند، افزود: خانه احزاب در واقع به عنوان باشگاه احزاب مد نظر است.

وی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی بدون احزاب فراگیر و قدرتمند در چارچوب مناسب ابتر است، یادآور شد: در کشور کار حزبی وجود ندارد.

باهنر با اشاره به تکمیل سه فاز در فعالیت احزاب، به بحثاصلاح قوانین و اصلاح برخی از موارد قانون اساسی اشاره کرد و گفت: ‌ دولت یازدهم وقت بسیار مناسبی برای حرکت جدی و حرکت به سوی نظام حزبی است.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: برخی معتقدند نظام حزبی با نظام اسلامی همخوانی ندارد اما این به معنای این نیست که باید جلوی فعالیت احزاب گرفته شود.

وی ابراز امیدواری کرد که کشور از احزابی برخوردار شود که بتوانند دولت را روی کار بیاورند و دولت را بسازند.

باهنر با اشاره به منشور اخلاقی در خانه احزاب قبلی بیان داشت: مسئله دیگر در بحثفعالیت حزبی بالا بودن هزینه‌هاست چرا که فعالیت سیاسی در کشور ما ارزش به حساب نمی‌آید و حزبی بودن ضدارزش تلقی می‌شود.

دبیرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه باید برای تأمین هزینههای مالی احزاب فکری شود، یادآور شد: باید احزاب بتوانند از خزانه دولت استفاده کنند و منابعی به آنها تزریق شود چرا که در غیر اینصورت به سمت رانت و وامدار شدن افراد میروند.