به گزارش افکارنیوز، ایرج ندیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، مقرر شد که جلسات کمیسیون به مدت دو هفته به جز روزهای تعطیل و در دو نوبت صبح و عصر برگزار شود.

وی افزود: در بخش دیگری از این جلسه مقرر شد که جلسات کمیسیون تلفیق صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۲ و عصرها نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۸ و یا نهایتا تا اذان مغرب برگزار شود. البته در روزهای جلسه علنی مجلس از هیئت رئیسه تقاضا کرده‌ایم که مدت زمان نوبت صبح کم شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد که قانون بودجه سال آینده با رعایت اسناد بالادستی تنظیم و بر این اساس تصمیم‌گیری شود، اظهارداشت: در این جلسه مقرر شد که دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و اتاق بازرگانی که پیش از این ۳۰ دقیقه برای اظهارنظرشان در کمیسیون فرصت داشتند، این مدت با ۱۰ دقیقه افزایش، به ۴۰ دقیقه برسد.

ندیمی تأکید کرد: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق تصمیم گرفتیم که موافقین و مخالفین مباحث، ۱۵ دقیقه در کمیسیون برای بیان موافقت و یا مخالفتشان اظهار نظر کنند و یا در صورت لزوم بخشی از وقتشان را به فرد دیگری بدهند.

وی در ادامه در مورد جزئیات درآمدهای لایحه بودجه سال ۹۳ و نحوه بررسی آن در کمیسیون تلفیق، گفت: در این جلسه مقرر شد که به جز کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس، سایر کمیسیون‌ها هم اگر تعداد پیشنهادات‌شان زیاد بود، به قید قرعه یک نفر از آنها نیز اظهارنظر کرده و موارد مربوطه را مطرح کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق گفت: در این جلسه مقرر شد که حتما دولت گزارش مورد نظرش را قبل از جلسه به اعضای کمیسیون ارائه کند تا اعضا مطالعه کرده و با دقت نظر بیشتری تصمیم‌گیری کنند.

ندیمی در ادامه تصریح کرد: در بخش دیگری از این جلسه قرار شد که بالاترین مقام دستگاه‌های اجرایی با دلایل روشن و موجه در سطح رئیس و یا معاون رئیس در جلسات کمیسیون حضور یابد، اما در هر صورت می‌بایست بالاترین مقام دستگاه اجرایی در جلسات کمیسیون حاضر شود.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه مقرر شد که سقف هزینه جاری در بودجه افزایش نیابد، گفت: در ادامه جلسه امروز کمیسیون مقرر شد که پیش از رسیدگی به کلیات لایحه بودجه، از جهت عملکرد بودجه و منابع مختلف و آثار اقتصادی و تأثیر آن بر شاخص‌های کلان و همین‌طور بودجه عمومی، پیشنهادات به صورت مکتوب توسط مسئولان ذیربط به کمیسیون ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس، افزود: در جلسه امروز کمیسیون، در مورد قوانین نیز قرار شد که قانون بودجه سال آینده با قوانین دائمی از جمله هدفمندی یارانه‌ها و اصل ۴۴ قانون اساسی در تضاد نباشد و یا دست کم در راستای این قوانین تهیه و تنظیم شود.

ندیمی در پایان با بیان اینکه در جلسه امروز، در مجموع آئیننامه داخلی کمیسیون به تصویب اعضا رسید، خاطر نشان کرد: فرض را بر این گذاشتهایم که اگر هیئت رئیسه همکاری کند، طی دو هفته، کار بررسی لایحه بودجه سال آینده را نهایی کنیم.