به گزارش افکارنیوز، بعد از برگزاری نخستین جلسه تحقیقاتپرونده احمدی نژادبا حضور شکات درپنجم آذرماه امسال، طبق اعلام قبلی قرار بود دومین جلسه دادگاه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری سابق روز دوشنبه ۱۶ دی ماه جاری در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی برگزار شود.

خبر برگزاری این دادگاه پیشترازسوی حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنیاژه ایسخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشوراعلام شده بود.

پس از برگزاری اولین جلسه دادگاه بدون حضوراحمدی نژاد، پیش بینی هایی در ارتباط با حضور یا عدم حضور وی در جلسه دوم دادگاه مطرح شد.

در نهایت محسن افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری استان تهران ۱۶ دی ماه اعلام کرد که پرونده آقای احمدی نژاد امروز وقت رسیدگی ندارد و تاریخ بعدی دادگاه نیز هنوز تعیین نشده است.

این گفته های افتخاری در حالی بود که قبل از اظهارات وی، یک منبع آگاه اعلام کرده بود تا کنون هیچ ابلاغیه یا احضاریه ای مبنی بر برگزاری جلسه محاکمه در تاریخ یاد شده به دست احمدی نژاد نرسیده و بر این اساس وی در دادگاه حضور نمی یابد.

بر اساس این گزارش، گفته می شود ۱۶ دی ماه برای پرونده احمدی نژاد وقت نظارت تعیین شده بود و وقت رسیدگی نداشت و این مساله ای است که سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری اخیر خود تایید کرد.

البته یک منبع آگاه دیگر نیز به ایران خبر اعلام کرده بود که احمدی نژاد همچنان به روند رسیدگی به این پرونده اعتراض دارد و ۱۰۰ جلسه دیگر هم برگزار شود در چنین محکمه ای حاضر نخواهد شد.