گروه سیاسی-

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در مورد لزوم حمایت دولت از احزاب گفت: فعالیت احزاب در هر نظامی نشان از بها دادن به دیدگاه‌ها و اندیشه‌های متفاوت دارد در واقع دموکراتیک بودن کشور‌ها را باید در قالب فعالیت احزاب آن کشور شناسایی کرد.

به گزارشافکارنیوز؛شجاعی کیاسری ادامه داد: در کشور ما با وجود اینکه فعالیت احزاب معنا و مفهوم خاصی ندارد دموکراتیک بودن مردم در برگزاری انتخابات و انتخاب افراد صالح برای ریاست جمهوری و مجلس و یا شورا‌ها بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه هنوز در کشور ما احزاب واقعی شکل نگرفته‌اند اظهار کرد: به جای اینکه احزاب ما دولت و ریس جمهور آینده را معرفی و تعیین کنند این دولت‌ها هستند که احزاب را تعیین می‌کنند و وقتی دولت‌ها می‌روند احزاب را نیز با خود می‌برند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید فعالیت احزاب به گونه‌ای باشد که در انتخابات تعیین کننده و همچنین پاسخگو باشند و اگر احمدی‌نژاد و خاتمی از فعالیت احزاب و در قالب احزاب روی کار امده بودند امروز ما از احزاب در مورد فعالیت و کارکرد آن‌ها می‌پرسیدم و احزابشان باید پاسخگوی ما بودند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید احزاب را در تصمیم گیری‌هایش دخالت دهد گفت: باید نقش احزاب در سیاستهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بیشتر از این باشد و دولت‌ها برای پر رنگ‌تر شدن نقش احزاب از آن‌ها حمایت‌های مادی، معنوی و اداری داشته باشند.

شجاعی کیاسری افزود: ما گاهی وقت‌ها در کشور شاهد هستیم که احزاب مختلف با هم یکی می‌شوند و تصمیم گیریشان واحد می‌شوند که همین موضوع نشان می‌دهد احزاب ما مبنای درستی ندارند مثلا گاهی وقت‌ها شاهد هستیم حزب اصلاح طلب ما از کاندیدا و یا دولت اصولگرا حمایت می‌کند و یا بلعکس احزاب اصولگرای ما از کاندیدا و یا رئیس جمهور اصلاح طلب حمایت می‌کنند که از نظر ما این چینش برای فعالیت احزاب چینش خوبی نیست.

وی با اشاره به سیاستهای دولت یازدهم برای حمایت از احزاب گفت: برنامه‌های دولت برای حمایت از احزاب خوب است البته ما امیدورایم این برنامه‌ها در قالب برگزاری جلسات و نگارش خبر نباشد بلکه در عرصه عمل شاهد حمایت دولت از احزاب قانونی باشیم.

شجاعی کیاسری خاطرنشان کرد: ما زمانی میتوانیم امیدوار باشیم که دولت در عرصه عمل از احزاب حمایت میکند که اجتماعات و نگاههای حزبی و دیدگاههای احزاب در دولت و برنامههایش بروز و ظهور داشته باشد.