به گزارش افکارنیوز، حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی کشورمان، ‌در چارچوب نخستین سفر استانی خود در جمع علما،فضلا و طلاب خوزستانیبا اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در خصوص حرمت استفاده از بمب هسته‌ای اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری هم فتوای صریح دادند ایران دنبال ساخت و نگهداری بمب هسته‌ای نیست و کشوری که دنبال بمب است مخفیانه کار می‌کند نه اینکه مذاکره کند.


فناوری هسته‌ای را ادامه می‌دهیم


روحانیباتاکید بر اینکه این دولت دنبال فناوری هسته‌ای است تصریح کرد: فناوری هسته‌ای را ادامه می‌دهیم، اما به دنبال بمب نیستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت به این اصل در عمل معتقد است که تعیین سیاست‌های کلی نظام بر عهده مقام معظم رهبری است، گفت: عظمت رهبری عظمت ایران است؛ ما یک رهبر و یک قانون اساسی داریم؛ منافع و مصالح ملی مال همه است و همه باید زیر خیمه اسلام و ولایت و قانون اساسی کنار هم قرار بگیریم.

وی ادامه داد: اینکه بگوییم ایران هسته‌ای شد، درست نیست، چرا که در نیا معنای آن به دنیال بمب بودن است و باید بگوییم به دنبال سوخت نیروگاه‌ها هستیم.

رئیس‌جمهور گفت مردم با اینکه بزرگان صالح دیگری در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بودند به بنده رای دادند و به نظر من آنها با رایشان گفتند که ما اسلام با اعتدال را می‌خواهیم.

روحانی با اشاره به اسلام‌هراسی دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای کسی تهدید نبود، بلکه شروع یک فرهنگ بود.


وی تصریح کرد آنها در کنار اسلام‌هراسی همواره ایران‌هراسی را نیز مطرح کرده‌اند و در واقع هدف‌شان این است که نظام جمهوری اسلامی اگر شد، نماند و اگر نشد، تضعیف شود و جلوی نفوذ انقلاب را در منطقه و جهان بگیرند.


رئیس جمهور با اشاره به دو بهانه دشمنان در سال‌های اخیر یادآور شد: ‌ یک بهانه آنها این است که به دنیا گفتند اسلام مظهر خشونت است و جوان‌ها را تشویق به نا امنی و افراطی‌گری، خشونت و به قول آنها تروریست می‌کند در حالی که خود آنها از طریق سازمان جاسوسی یک عده منحرف را به نام اسلام معرفی می‌کند.


روحانی افزود آنها همواره ادعا می‌کنند ایران به دنبال بمب هسته‌ای است و می‌خواهد آن را در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده و دنیا را نا امن کند در حالیکه جمهوری اسلامی هرگز دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و طبق فتوای صریح مقام معظم رهبری تولید و نگهداری سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی نبوده و نیست.


وی تصریح کرد: اگر ایران دنبال بمب هسته‌ای بود، چرا اول برای غنی‌سازی خواستیم پول بدهیم و معامله کنیم و در واقع مذاکره کنیم که به ما بدهند؛ از این رو آنها که دنبال بمب هستند مخفی کار می‌کنند و مخفیانه بمب درست می‌کنند.


رئیس‌جمهور با اشاره به طرح مقابله با خشونت و افراطی‌گری که در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد، اظهار داشت، این طرح که به اتفاق آرا با استقبال سران سایر کشورها مواجه شد، برای مقابله با افراط و خشونت بود که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد داد.


روحانی با بیان اینکه دولت در این ۵ماه قدم بسیار بزرگی در زمینه مقابله با اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی برداشته است افزود: علمای حوزه‌های علمیه باید اسلام رحمانی را برای دنیا تشریح کنند.


وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال فناوری هسته‌ای هستیم اما دنبال بمب نیستیم، گفت: برخی می‌گفتند ایران هسته‌ای شده که معنایش در دنیا بمب است؛ درحالیکه ۴۰ کشور غنی‌سازی می‌کنند و لذا باید بگوییم دنبال سوخت نیروگاه‌ها هستیم.


رئیس‌جمهور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و غیر انسانی دشمنان همچون تحریم دارو خاطرنشان کرد: ما توافق ژنو را انجام دادیم که چند روز دیگر محقق می‌شود؛ البته ما می‌خواهیم با ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی بجنگیم.


رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه عظمت رهبری یعنی عظمت ایران، اظهار داشت: ما یک رهبر، یک قانون اساسی داریم؛ منافع و مصالح ملی متعلق به همه ماست و همه باید زیر خیمه اسلام و ولایت، قانون اساسی و مصالح و منافع کشور کنار هم قرار بگیریم و وحدت داشته باشیم.


رئیسجمهور در پایان تأکید کرد که زیربنای همه مسائل از جمله اقتصاد، فرهنگ است.