به گزارش افکارنیوز، «ارنستو زدیلو» رییس جمهوری سابق مکزیک دیگر عضو بنیاد متنفذین نیز وارد تهران شده است.

«دزموند توتو» از فعالان صلح و رهبران جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی و ۸۴ ساله است که در سال ۱۹۸۴ برنده جایزه نوبل صلح شد.

«کوفی عنان» رییس بنیاد متنفذین و دبیر کل سابق سازمان ملل متحد و «مارتی آهتی ساری» رییس جمهوری پیشین فنلاند و عضو این بنیاد نیز بامداد امروز(یکشنبه) وارد تهران شدند.

این هیات در زمان حضور در ایران در خصوص مسائل مهم منطقه ای و بین المللی، تصویب قطعنامه اخیر پیشنهادی رییس جمهوری کشورمان با عنوان جهان علیه خشونت و افراط گرایی در سازمان ملل متحد و تلاش برای ایجاد صلح و آرامش جهانی با مقامات عالیرتبه کشورمان دیدار و رایزنی خواهند کرد.

هدف از سفر سه روزه این هیات به کشورمان که با دیدار از مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) آغاز می شود، تاکید بر نقش منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مشکلات و گسترش روابط بر اساس اعتماد و احترام متقابل است.

متنفذین گروهی از رهبران مستقل و با نفوذ جهان است که مرحوم نلسون ماندلا رییس جمهور سابق آفریقای جنوبی در سال ۲۰۰۷ این افراد را گردهم آورد تا از تجربه جمعی و نفوذ آنان برای گسترش صلح، عدالت، حقوق بشر، مبارزه با بی عدالتی، فقر و جنگ در سراسر جهان بهره گیرد.