به گزارشافکارنیوز، حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی در دیدار با کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل متحد و هیأت همراه وی که در قالب «هیأت متنفذین» به ایران آمده اند، گفت: تمام سیاستهای نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه اندیشه امام خمینی(س) استوار است و اگر بخواهیم تمام اندیشه اجتماعی ایشان را بیان کنیم، در یک جمله خلاصه می‌شود که کوشش کنیم در روابط اجتماعی و بین‌المللی ظلم نکنیم و ظلم را نپذیریم.

وی تأکید کرد: حاکمان باید طوری رفتار کنند که ظلم نکنند و مردم نیز عادت نکنند ظلم را بپذیرند. اگر این دو گزاره در جهان جامه عمل بپوشد و توسط تمام صلح خواهان دنیا دنبال شود، تمام مشکلات جهان امروز ما حل می‌شود و بی‌شک با دنیای بهتری روبرو خواهیم بود.

سید علی خمینی گفت: جا دارد همه با هم در راستای نیل به صلح تلاش کنیم؛ کوششی که توسط همه صلح‌طلبان دنبال شده و متاسفانه کمتر جامه عمل پوشیده است

در ادامه این دیدار کوفی عنان با ابراز خوشحالی از حضور در ایران، حضور در مرقد امام و دیدار با نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را از افتخارات خود عنوان کرد و گفت: هیأتی که همراه من آمده‌اند، صلح‌طلبانی از سراسر جهان هستند و تلاش دارند صلح را در دنیا پایدارتر کنند.

این هیأت که رئیس‌جمهور سابق فنلاند، رئیس‌جمهور سابق مکزیک و اسقف اعظم کیپ تاون نیز در آن حضور داشتند، با حضور در مرقد امام ضمن نثار گل، به مقام شام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.

سایت جماران همچنین تاکید کرد که در این دیدار تعدادی از معاونان و مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان نیز حضور داشتند.