به گزارش افکارنیوز، علی اکبر ولایتی و هیأت همراه روز گذشته در دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

در این دیدار، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان خاطراتی از دوران پر شکوه انقلاب و دفاع مقدس گفت: همکاریهای چند جانبۀ بین دستگاه دیپلماسی و رزمندگان دفاع مقدس باعثپیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله شد.

رضایی با اشاره به موقعیت خاص مجمع تشخیص مصلحت نظام، این مجموعه را همواره همراه دولت‌های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: اگر چه بعضاً دولتها این نهاد را در مواردی محدود کننده خود می‌دانند اما تلاش مجمع تشخیص مصلحت نظام کمک به دولت‌هاست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مشاوره به رهبری و تهیۀ و تنظیم سیاستگذاری کلی نظام است اظهار امیدواری کرد که در دوره مدیریت ولایتی در مرکز تحقیقات این هماهنگی بیشتر شود.

در ادامه ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک نیز با ابراز خوشحالی از تشکیل این جلسه، به سابقۀ آشنایی و همکاری با رضایی در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: تشکیل سپاه پاسداران و سیاست خارجی جمهوری اسلامی هر دو جزء کارهای جدید و تجربه نشده انقلاب بود که باید در موقعیت جدید از این تجربیات استفاده بهینه شود.

ولایتی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام در دنیا نمونهای مشابه ندارد تصریح کرد: از ویژگی خاص این مجموعه، حضور افراد مجرّب و متخصصی است که گرد هم آمده تا تجربیات خود را در قالب مشورت به رهبری انقلاب ارائه دهند.