به گزارش افکارنیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در سخنان آغازین نشست هفتگی کابینه این رژیم با اشاره به اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مبنی بر این که تهران حتی یک سانتریفیوژ را برنچیده و نخواهد چید، گفت: اگر ایران به این اظهارات خود پایبند باشد یک توافق دائمی که هدف کل روند دیپلماتیک با ایران است نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

به گزارش روزنامه اورشلیم‌پست، نتانیاهو با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران در ادامه مدعی شد: ایران در واقع بر حفظ توانایی‌اش جهت به دست آوردن مواد شکافت‌پذیر برای تولید بمب اصرار دارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای بی‌اساسش مدعی شد که این یعنی آنچه این رژیم در مخالفت با توافق موقتی ایران و گروه ۱ + ۵ هشدار داده بود در حال تبدیل شدن به واقعیت است.

وی با استقبال از اظهارات جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا درباره اینکه واشنگتن تحریم‌های موجود علیه ایران را نگه خواهد داشت افزود که آزمون واقعی در اعمال آنها است.

نتانیاهو در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد: ما در اینجا با یک مشکل مواجهیم. ما حقیقت را میدانیم. رژیمی در این جا وجود دارد که در پوشش لبخند و اظهارات دوستانه در تلاش است خود را به تسلیحات هستهای مسلح کند، کشوری که ایدئولوژی واقعی خود را تغییر نداده است.