به گزارش گروه سياسي شبکه خبر دانشجو، حجت الاسلام سيد احمد خاتمي افزود: ۳۱ سال است که گوشمان از تحريم هاي شوراي امنيت و امريکا پر است و در اين ۳۱ سال دنيا مي بيند که ملت ايران ملتي فرصت ساز بوده است.

وی گفت: ملت ایران ملتی است که حتی از بحران ها به عنوان فرصت برای خود استفاده کرده است و می کند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: در ۳۱ سال تحریم، فناوران کشورمان به پیشرفت های چشمگیری دست یافته اند و این قطعنامه ها به فضل خدا بستر شکوفایی استعدادهای جوانانمان خواهد شد.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی گفت: آمریکا مشکلات زیادی در درون کشورش دارد و مواجه با انواع بحرانهاست و با شیطنت اخیرش یک بحران به بحران های خود افزود و آن هم بحران بی اعتباری و بی آبرویی است.

وی افزود: چه کسی است که نداند آمریکا ملتمسانه از رئیس جمهور برزیل خواست که وارد میدان شود و کیست که نداند شخص اوباما از نخست وزیر ترکیه خواست وارد میدان شود.

امام جمعه موقت تهران گفت: اولین دولت مستکبری هم که در مسیر بیانیه تهران سنگ اندازی کرد همین آمریکا بود.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی با بیان اینکه این رسوایی را آمریکا به راحتی نمی تواند جمع کند، افزود: آمریکا به عنوان دولتی که اولی ترین ارزش های انسانی را زیر پا می گذارد، نمی تواند به راحتی از این بحران خارج شود.

وی گفت: آمریکا با این شیطنت خواست ایران را منزوی کند اما خود منزوی شد، زیرا نتوانست شورای امنیت ۱۵ عضوی را به اجماع برساند و این شکست بزرگی برای آمریکا بود.

خطیب جمعه تهران افزود: درست است که دنباله روهای آمریکا در شورای امنیت به این قطعنامه رای دادند اما از طرفی ۱۲۰ کشور عضو غیرمتعهدها بیانیه ای به نفع ایران دادند که در واقع تودهنی به قطعنامه شورای امنیت و آمریکا بود.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی گفت: حالا قضاوت کنید که چه کشوری منزوی است؛ این ماجرا بار دیگر حقانیت فرمایش امام راحل عظیم الشان را مبنی بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، زنده کرد.

وی افزود: این ماجرا بار دیگر این حقیقتی را که مقام معظم رهبری فرمودند امریکا با دست چدنی و روکش مخملی جلو آمده است، بار دیگر نشان داد.

خطیب نماز جمعه تهران با تصریح بر اینکه بیانیه تهران هیچ تنازلی از مواضع نبود و در زمان صدور آن کشورهای دنیا از جمله کشورهای عربی با انتشار اخبار فوری آن را پخش کردند، گفت: با این ماجرا سیمای روباه صفت آمریکا که مخفی کرده بود، نمایان و سیمای گرگ منشش مشخص شد.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی بابیان اینکه دنیا بداند که دروغ جزو هنجار ذاتی دولتمردان آمریکاست، افزود: آمریکائیها دائما از حقوق بشر دم می زنند و این موضوع گوش فلک را کر کرده است؛ این در حالی است که هنگامی که کاروان انسانی می خواهد به انسان هایی که سه سال در محاصره اند کمک کند و رژیم صهیونیستی به این کاروان حمله می کند و می کشد، زخمی و اسیر می کند؛ آمریکا نمی گذارد قطعنامه ای علیه این رژیم غاصب ستمگر صادر شود اما در برابر این همه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران به سرعت تلاش می کند تا قطعنامه ای صادر شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: آنها در اصل با صدور این قطعنامه آبروی خود را می برند و زحمت ما می دارند، اما دنیا باید از ماهیت آنها باخبر شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی گفت: این در حالی است که امریکائیها شهروند ایرانی را با همکاری دولت عربستان می دزدند و به امریکا می برند تا پس از فشار بتوانند از او علیه ایران چیزی به دست آورند.

وی با بیان اینکه آیا اسم این آدم ربایی، وحشی گری و جنایت نیست؟ تصریح کرد: دولتمردان آمریکا موظفند هرچه زودتر این شهروند ما را بازگردانند و مسئولان هم موظفند هرچه سریعتر توانشان را در این صحنه بگذارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: بار دیگر حرکت شورای امنیت نشان داد که این شورا، شورای امنیت مستکبران است نه شورای امنیت کشورهای مظلوم و مستقلی که نمی خواهند وابسته باشند.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی گفت: شورای امنیت، شورای ملتها نیست بلکه سازمان مستکبرین است و ملت ها و کشورهای مستقل باید به فکر شورای امنیت مستقلی باشند که تحت سلطه ابرقدرتها نباشد. / انتهای پیام /