به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله علی سعیدی دقایقی پیش در جمع روحانیون و طلاب بسیجی کرمان اظهار داشت: مردم انقلابی بحرین رنج بسیاری را برای تحقق انقلاب خود متحمل شدند و مسیر طولانی را طی کردند و همچنان استوار در این مسیر گام برمی‌دارند.

وی ابراز داشت: انقلاب ملت‌ها بسیار متفاوت است، زیرا نظام سلطه و استکبار از رژیم بحرین حمایت می‌کند و برای این امر علل و عوامل متعددی وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تغییر در معادله قدرت در بحرین معادله و موازنه قدرت در منطقه را تغییر می‌دهد.

سعیدی وجود ناوگان پنجم آمریکا در بحرین را از دیگر عوامل حمایت استکبار از رژیم بحرین برشمرد و ادامه داد: بحرین هم مرز عربستان است و تاثیر زیادی را در عربستان می‌گذارد، لذا به این سادگی نظام سلطه تسلیم مردم نمی‌شود، اما اراده این مردم بسیار قوی است.

وی افزود: طولانی شدن مبارزه در بحرین از همت و نقش روحانیت خبر می‌دهد و هر مقدار که انقلاب عمق پیدا کند، برای جلوگیری از آسیب‌پذیری و پویایی آن موثر است.

این مسئول اذعان داشت: یکی از اشتباهات خواص و عوام این است که تفاوت بین عصر علوی را با عصر نبوی را ندیدند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: همچنین تفاوت زیادی بین عصر امام خمینی(ره) با عصر امام خامنه‌ای وجود دارد، اما آقایان به عصر رهبری با عصر امام راحل توجه نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تفاوت‌های عصر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرزها و مفاهیم است، ابراز داشت: مفهوم جنگ نرم در زمان امام راحل نبود و فقط جنگ سخت مطرح بود، زیرا جنگ نرم وجود خارجی نداشت و شبیخون و ناتوی فرهنگی مختص عصر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

همایش حماسه‌سازان بصیرت از سوی سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در محل مصلای امام علی(ع) در حال برگزاری است.

گزارش تکمیلی متعاقبا ارسال میشود.