گروه سیاسی:

پس از آن که گروه تروریستی سنی “جیش العدل” مسئولیت به گروگان گرفته شدن پنج مرزبان ایرانی را برعهده گرفت کمپینی آنلاین در توئیتر تحت عنوان “سربازان ایرانی به گروگان گرفته شده را آزاد کن” در شبکه اجتماعی توئیتر آغاز به کار کرد.

به گزارشافکارنیوز، جیش العدل که عکس هایی از سربازان به گروگان گرفته شده ایرانی در حساب توئیتری خود منتشر می کرد، با واکنش شدید و گسترده کاربران فضای مجازی به خصوص توییتر وفیس بوک مواجه شد. آنان در نخستین هجمه کاربران ایرانی، گفتند که آزادی سربازان ایرانی مشروط به آزادی زندانیان آنان است.

اما در تازه ترین واکنش این گروهک تروریستی که چندین جنایت را در کارنامه خود به ثبت رسانده است، این گروهک از دولت ایران خواسته است تا با آنها وارد مذاکره شود! در قسمتی از بیانیه جیش العدل آماده است: «آنهائی که تهدید می کنند بدانند که در بلوچستان شوشتریها و کاوه ها و … به درک واصل شدند و الان هم راه حل در تهدید نیست بلکه در گفتگو و مذاکره است و سازمان حاضر به گفتگو و مذاکره محترمانه و طبق اصول انسانی و اسلامی است… بهتر است رژیم به جای توسل به تهدید و اعزام نیرو و مخبر و جواسیس به مذاکره روی بیاورد تا این نظامیان به خانه هایشان برگردند و اسیران اهلسنت هم به خانه هایشان بازگردند.»

در یکی از قسمت های خنده دار بیانیه آنها مدعی شده اند: «مبارزان جیش العدل برای رساندن صدای اهلسنت به دستگیری نظامیان مبادرت کرده اند تا جهان بداند که صدها زندانی اهلسنت در زندانهای رژیم بدون اثبات جرم محبوس هستند و هیچ کس حاضر نیست تا صدای مظلومان را بشنود و الان که تعدادی نظامی دستگیر شده اند همه سر و صدایشان بلنده شده است که سربازان را آزاد کنید!!»


آنها در تازه ترین بیانیه خود که در وبلاگ خود قرار داده اند، مدعی حمایت از حقوق اهل سنت شده اند! این در حالیست که مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی مذهب‌های زاهدان و از برجسته‌ترین روحانیون سنی ایران، خواهان آزادی مرزبانان ایرانی شده است.

مولوی عبدالحمید گفته است اقدامات این چنینی به ضرر منطقه سیستان و بلوچستان است و از گروگان‌گیرها خواسته است " دست از این کارها بردارند و مرزبانان سرباز را آزاد کنند. "