برخی نمایندگان شاخص جریان اصولگرا و طیف حامی دولت در مجلس در مصاحبه با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال(etedaal. ir) از رییس جمهور پرسیدند، چرا از سران جریان انحرافی اعلام برائت نمی کند و آیا زمان آن نرسیده که اطراف خود را برای همیشه پاکسازی کند؟

احمدی نژاد بیاید و برای همیشه اطراف خود را پاکسازی کند

محمود احمدی بیغش عضو فراکسیون انقلاب اسلامی و از نمایندگان حامی دولت، به خبرنگار اعتدال گفت: من فقط به رییس جمهور عزیز می گویم یکی از پرکارترین و استکبار ستیز ترین و ارزشمندترین روسای جمهور این ۳۲ سال بوده است؛ بیاید و برای همیشه اطراف خود را پاکسازی کند، تا بلایی که سر آن فرد مشهور و صاحب منصب در زمان امام راحل آمد، سر او نیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: عیب آن فرد هم این بود که به گفته امام(ره) عمل نکرد که فرمودند " بیت خودتان را از لوس منافقین پاک کن " و خود را نجات بده.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز ما هم به دوست و برادر خود این را می گوییم که چیزی را که امام درباره آن شخص گفته، الگو قرار بده.

این نماینده حامی دولت افزود: توصیه می کنیم آقای رییس جمهور نگذارد سرنوشتش مانند آن شخص شود.

از زمان مسئول دفتری مشایی موفقیت نهاد ریاست جمهوری کاهش یافته است

علی اصغر زارعی دیگر عضو فراکسیون انقلاب اسلامی هم به خبرنگار ما گفت: عملکرد دولت نهم مورد اقبال مردم و هم در راستای شعارهای خود دولت نهم بود؛ سفر های استانی رییس جمهور و ارتباط تنگاتنگ با مردم آثار فوق العاده ای داشته است، به همین دلیل رفتار ایشان مورد حمایت مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران افزود: اگر بخواهیم در دولت دهم هم این اتفاق بیفتد، باید به ساختار های قبل بازگردند و به آنها عمل کنند، باید از اشخاص دفتر رییس جمهور در دولت پیشین نام برد، وقتی آقای الهام و دکتر شیخ السلامی آنجا بودند، به نظر می رسید این نهاد، فقط دفتر رییس جمهور و پی گیر برنامه های دفتری بود.

این نماینده حامی دولت افزود: از زمان آمدن آقای مشایی و حجم زیادی از پست و مسئولیت هایی که ایشان بر عهده گرفت، دخالت های مختلفی در کارها و برنامه ها انجام می گیرد و اینها موفقیت نهاد ریاست جمهوری را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: از زمان آمدن مشایی به دلایل مختلف، کارآمدی نهاد کاهش یافت و باعثایجاد نارضایتی در بدنه حامیان دولت شد.

زارعی تاکید کرد: تغییر موردی این فرد در نهاد، از اصلاحات مورد درخواست ما از رییس جمهور است، تا با این کار به کیفیت کاری دولت نهم برگردیم.

این جریان منحرف است و قوه قضائیه بایستی به تخلفاتشان رسیدگی کند

محمد تقی رهبر رییس فراکسیون روحانیون مجلس هم گفت: ما در این زمینه دو بحثداریم، اول اینکه وظیفه داریم روشنگری کنیم و به مردم بگوییم این جریان منحرف است که مردم نیز فهمیده اند و به نظر می رسد این جریان به بن بست رسیده، مرگش فرا رسیده و دیگر زنده شدنی نیست. دوم اینکه وظیفه رسیدگی به تخلفات این حلقه به عهده قوه قضاییه است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: ریاست قوه قضاییه چند روز پیش گفتند این جریان منحرف در عرصه فساد مالی هم فعال بودن دو هستند؛ ما می گوییم اگر چنین است دستگاه قضایی باید به مفاسد و تخلفات رسیدگی کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: قانون باید برای همه باشد و هست؛ من معتقدم قوه قضایه این کار را خواهد کرد.

انحراف این افراد مشخص شده است

حجت الاسلام موسی قربانی، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هم به خبرنگار ما گفت: در این کشور هیچ کس مصونیت از تعقیب قضایی ندارد؛ ممکن است چند صباحی کسی بتوانند از مجازات فرار کنند؛ اما به قول معروف یک بار جستی ملخک؛ دو بار جستی ملخک؛ آخر به دستی، ملخک.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: انحراف این افراد مشخص شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است و برخی از آنها هم در حال آب خنک خوردن هستند.