به گزارش فارس ، حجتالاسلام محسن قرائتي بعد از ظهر امروز در مراسم جشن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) كه در تالار مركزي دانشگاه بينالمللي امام خميني (ره) قزوين برگزار شد، اظهار داشت: آزادي و تمدن معنا دارد و بيحجابي آزادي نيست و خانمي كه آرايش كرده در جامعه حضور مييابد بايد بداند كه اين حضور به معناي آزادي نيست بلكه ظلم به مغز جوانان است.
وی با اشاره به لزوم توجه به علم‌آموزی با توجه به نیاز فرد و جامعه افزود: علم معنا دارد و بسیاری از درس‌ها که می‌خوانید علم نیست و آنقدر چرت و پرت در کتاب‌های دانشگاه است که نه واجب و نه مستحب است و مشکل فرد و جامعه را حل نمی‌کند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: اینکه هرچه باسوادتر می‌شویم نسبت به استاد پرخاشگرتر می‌شویم آیا این علم است، طبق فرمایش امیرالمومنین(ع) نتیجه علم این است که تواضع فرد افزایش می‌یابد.
وی تأکید کرد: اگر تواضع‌تان نسبت به پدر و مادر بیشتر شد و حضورتان در مسجد و ادب و احترام‌تان نسبت به استاد افزایش یافت، بدانید علمی که آموختید مفید است.
قرائتی یادآور شد: خیلی وقت‌ها چیزهایی را می‌خوانیم که هیچ فایده‌ای ندارد، اینکه هرچه را بدانیم بهتر است، غلط است زیرا داشتن هر اطلاعاتی و دانستن هر چیزی برای ما فایده ندارد و شما دانشجویان نیز سعی کنید درس مفید بخوانید.
وی در ادامه با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج به دلیل ادامه تحصیل عنوان کرد: ازدواج عقب بیافتد یک حادثه و فاجعه است، ازدواج یک ضرورت است، تحصیل و اخذ مدرک لیسانس یک ارزش است ولی ضرورت نیست در حالی که همسر یک ضرورت است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور اعلام کرد: بنابراین شما دانشجویان اگر زمینه ازدواج فراهم شد، گرفتن مدرک لیسانس را بت قرار ندهید چراکه بعدها چوب آن را خواهید خورد.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص هم کُفو بودن نیز این کفو را لهجه و مدرک معنا نکنید بلکه باید افکار به هم نزدیک باشد.
قرائتی در ادامه با اشاره به دقت در جلوگیری از اتلاف عمر توضیح داد: ابر، باد و مه و خورشید و هستی همه برای ماست پس نباید لحظات عمر خود را تلف کنیم، برای نمونه به جای تماشای ورزش، باید خود ورزش کنیم.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه ولایت اظهار داشت: در میان موجوداتی که خداوند متعال آفریده انسان از همه برتر است و پیامبر اشرف موجودات است به طوریکه خداوند خطاب به پیامبر حدود ۲۴۰ بار ربک یعنی پروردگار تو را می‌گوید.
رئیس ستاد اقامه نماز اضافه کرد: اما خداوند متعال به پیامبر سه جا اولتیماتوم می‌دهد و خارج شدن از توحید و بیرون رفتن از مرز قرآن را مطرح می‌کند که اگر از این مرزها بگذرد با پیامبر نیز تعارف ندارد و همچنین فرمود ای پیامبر علی(ع) را به عنوان جانشین معرفی کن و اگر از رهبری الهی بیرون روی مرخص هستی، خداوند متعال به پیامبر می‌فرماید عزیز هستی ولی اگر از مرز توحید، وحی و رهبری الهی بیرون بروی، مرخص هستی.
وی اعلام کرد: ما با هیچکس صیغه نخوانده‌ایم که تا آخر عمر با او باشیم، هر مسئول مملکتی که از مرز توحید، مرز وحی و رهبری الهی کنار رفت، مرخص است، ‌ هرکس می‌خواهد باشد ما مخلص افرادی هستیم که تا مرز هستند.
قرائتی در ادامه با اشاره به اسرار نماز گفت: نماز یک هدیه آسمانی و معجزه است و هیچ کمالی نیست مگر در نماز جاسازی شده باشد، عدالت، نظم، معاد، توحید و آزادی در نماز وجود دارد و اینکه هرکس نماز را به زبان خود نمی‌خواند برای این است که در این صورت هرکسی چیزی کم و یا زیاد می‌کرد در صورتی که نماز باید استاندارد باشد.
وي در پايان با تبريك ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: حضرت زهرا سراپا بركت است و اگر حضرت مريم مادر يك عيسي بود، فاطمه (س) مادر ۱۱ عيسي است كه عيساي مريم پشت سر عيساي فاطمه (س) نماز ميخواند.