به گزارش افکارنیوز، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی هیات رئیسه خانه ملت پیش از ظهر امروز یکشنبه در حاشیه جلسه علنی پارلمان در جمع خبرنگاران توضیحاتی پیرامون جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس ارائه کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی صبح مباحثی پیرامون کنفرانس بین‌المجالس مطرح شد اظهار داشت: در این اجلاس شاهد حضور مطلوب و فعال روسای مجالس، نواب رئیس و هیات‌های پارلمانی کشورها بودیم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اقتصاد مقاومتی را دومین موضوع مطرح در جلسه غیرعلنی صبح امروز خانه ملت عنوان کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری دارای اهمیت فراوان است که انشاءالله با کمک سایر قوا حماسه اقتصادی درباره اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اضافه کرد: در بحثاقتصاد مقاومتی اگر نیازی به قوانین یا مجوزهای مجلس وجود دارد هرچه سریع‌تر دولت لوایح مورد نیاز خود را تهیه و به مجلس تقدیم کند تا ما در انتهای امسال یا ابتدای سال آینده آنها را به تصویب برسانیم.

مصری موضوع سومی را که در جلسه غیرعلنی صبح امروز مطرح شد را اینگونه بیان کرد «دغدغه نمایندگان درباره برخی از اظهارنظرهای آمریکایی‌ها پیرامون مذاکرات که خارج از دستور مذاکرات بوده و از سوی مقامات آمریکایی بیان می‌شود.»

وی با بیان اینکه عمده اظهارات مقامات آمریکایی جنبه عملیاتی ندارد تصریح کرد: شاید آنها چنین اظهاراتی را برای مصرف داخلی بیان می‌کنند اما در مجموع این اظهارنظرها مورد نقد نمایندگان است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اعلام کرد که جلسه غیرعلنی صبح امروز خانه ملت یک جلسه داخلی بوده و میهمانی در آن حضور نداشته است.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران با تاکید بر اینکه نماینده‌ها در تمامی امور براساس قانون اختیار اظهارنظر دارند خاطرنشان کرد: البته بحثدغدغه‌ها با اظهار نظر متفاوت است؛ هر فردی می‌خواهد در هر بابی اظهار نظر کند باید اظهاراتش براساس اطلاعات تایید شده باشد.

مصری درباره قطع بودن موبایلها در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس نیز گفت: این روند در سابق نیز وجود داشته و در کل به دنبال تدبیری هستیم که تمامی جلسات اینگونه باشد.