به گزارش افکارنیوز، عبدالرضا رحمانی وزیر کشور صبح امروز در حاشیه اولین نشست مدیران کل امور بانوان استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: این جلسه برای هماهنگی و ارزیابی عملکرد گذشته و برنامه‌های سال ۹۳ بود.

وزیر کشور گفت: در این جلسه نقش مدیران کل امور بانوان در استان‌ها برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف در سطح استان‌ و ملی بررسی شد و اینکه چطور می‌توان این نقش را افزایش داده و جایگاه مناسب‌تری را برای آن در عمل ایجاد کنیم.

وی درباره تداوم این جلسات نیز گفت: تداوم این جلسات حتماً مثمر ثمر خواهد بود.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالی درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بیش از یک سال است که بر روی این موضوع هم در دفتر مقام معظم رهبری و هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام کار شده است و واقعاً مبانی اصول و سیاست‌های بسیار خوبی در حوزه مالی، اعتباری، تولید، سرمایه‌گذاری و سیاست خارجی طراحی شده و همه این تصمیمات باید در سطح ملی و در همه مناطق کشور اجرایی و عملیاتی شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما نیز در وزارت کشور کارگروه مشورتی اقتصادی داریم که در اولین جلسه این موضوع را بررسی کرده و اصول ۲۴ گانه مقام معظم رهبری و وظایفی که آقای روحانی به دولت ابلاغ کرد در دستور کار قرار می‌دهیم.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی واقعاً شکل بگیرد باید توان‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای را فعال کنیم اظهار داشت: از نظر بنده به عنوان وزیر کشور اگر برنامه‌ریزی درستی در سطح ملی شکل بگیرد همه استان‌ها توان اداره خود را دارند.

وزیر کشور گفت: البته این مسئله متفاوت خواهد بود و از نظر درجه توسعه برخی استان‌ها پایین‌تر هستند که باید کمک بیشتری دریافت کنند اما استان‌هایی داریم که می‌توانند این کار را انجام دهند و به صورت نمونه به یک یا دو استان گفته‌ایم بودجه سالانه را منهای بودجه عمومی بنویسند.

وی تأکید کرد: ما در حال حاضر در استانها، منابع درآمدی خوبی داریم که از محل مالیات‌ها، فعالیت‌های تولیدی و توریستی می‌توانند این کار را در سطح استان خود پیش برد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه به اقتصاد مقاومتی اعتقاد دارم گفت: در مدتی که در وزارت کشور هستم اقتصاد مقاومتی جزو اولویت‌های من خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه وزارت کشور برای پایان سال اظهار داشت: برنامه‌های خود را به همه استانها ابلاغ کردیم و اینکه ستادهای نوروزی خود را برپا کنند و هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌های مختلف انجام دهند.

وزیر کشور افزود: تدارکات لازم را برای اسکان، ترابری، ذخیره‌سازی کالاها به ویژه در استانهایی که زوار زیادی مثل خراسان رضوی را دارند، انجام داده‌ایم.

رحمانی فضلی تأکید کرد: همچنین به پلیس راه‌ها اعلام کرده‌ایم با ایجاد تسهیلات در عین دقت، کنترل و نظارت بیشتری بر جاده‌ها داشته باشند تا عید نوروز خوبی داشته باشیم.

رحمانی فضلی در پاسخ به سؤالی درباره تقسیمات کشوری نیز افزود: پیش‌نویس لایحه‌ای را نوشته و به دولت داده‌ایم و در آنجا باید در کمیسیون‌ها مطرح و تصویب شود.

وزیر کشور در پاسخ به سؤالی دربارهآخرین وضعیت ۵ مرزبان ربوده شدهنیز خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما به صورت جدی ادامه دارد، ملاقات‌ها با طرفپاکستانیصورت گرفته و آنها قول داده‌اند با ما همکاری مثبت و مؤثری در منطقه داشته باشند.

وی افزود: آنها نیروهایشان را به منطقه اعزام کرده‌اند و امیدواریم با توجه به تعامل مثبتی که در ملاقات‌ها از خود نشان دادند، به نتیجه خوبی برسیم.

وی ادامه داد: پاکستان را کشور دوست و همسایه خود می‌دانیم و با توجه به تعاملات ما و پاکستان حتماً باید در شرایط آرام و مطمئن، مسائل خود را حل کنیم.

وزیر کشور در پایان اظهار داشت: مدارک و مستندات لازم را به گروههایی که اعزام شدند دادهایم و آنها مدارک را تحویل گرفتند و انتظار طبیعیما این است پیگیری جدی داشته باشند و مطابق زمانبندی انجام شده نتیجه مورد نظر را بگیریم.