به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس طی تذکری در صحن علنی جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: تنها راه حل در برابر تسلیم اقتصادی که دشمن خواهان آن است اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: برخی از مسئولان اجرایی و حتی عالی‌ترین مقام اجرایی در طول ۶-۷ ماه گذشته کمتر از ۱۰ بار راجع به اقتصاد مقاومتی صحبت کردند اما تاکنون بیش از ۲۰۰ بار راجع به تحریم صحبت کردند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: مقام معظم رهبری دائم بر این نکته تاکید می‌کنند که باید برای حل مشکلات نگاه به درون داشت. مواردی که دولت در استفاده از بازنشسته‌ها استفاده کرده رو به تصاعد است. به کمیسیون اصل نود شکایت کردند ما از آقای انصاری توصیح خواسته‌ایم چند نفر بازنشسته در این دولت بکار گیری شده اما تاکنون جوابی به ما نشده است.

رسایی گفت: به جوان‌ها نگاه کنند تذکر رهبری دائما این است همسو و هم خط بیاورند کسانی که در انتخابات به آقای روحانی کمک کردند از جوانان آنها استفاده کنند.

وی افزود: بعداز اینکه مجلس به وزیر ارشاد راجع به بحثمطبوعات کارت زرد داد و ما گفتیم توهین به مقدسات نشود جناب آقای روحانی جلسه‌ای گرفتند و در آن جلسه اعلام کردیم کارت زرد مجلس واهمه‌ای نداریم نتیجه این شد.

وی ادامه داد: در یکی از نشریات فرقه بهائیت مورد حمایت قرار گرفت در نشریه دیگری حکم انسانی و قرآنی قصاص غیرقانونی دانسته شد. اینها باعثشد تا آنها جسور شوند وقتی امیرالمومنین و امامت امیر المومنین زیر سؤال رفت و وزارت ارشاد حاضر نشد واکنشی نشان دهد و حتی به مجلس حمله کردند نتیجه و خروجی آن این است.

رسایی گفت: متاسفانه فضایی درست کردند که کسی حتی انتقاد هم نکند. دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی آمده و از یک فرزند شهید بابت مقالات در نقد توافقنامه ژنو شکایت کرده است. کجای این انتقادات برخلاف امنیت ملی است، فرمانده سپاه از توافقنامه ژنو انتقاد کرده است.

وی افزود: لحن سخنان مقامات عالیرتبه نظام لحن انتقادی است در عین حال ما هم از همکاران خود حمایت می‌کنیم به شرط اینکه از منافع ملی مراقبت شود و در ۲۲ بهمن که مردم گفتند مقاومت می‌کنیم تدبیر شود. سؤال من این است که آیا شورای عالی امنیت ملی چنین تصمیمی گرفته است. دبیر شورای عالی امنیت ملی تشخیص بدهد که نمی‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:شورای عالی امنیتملی تصویب کرده است سران فتنه انگلیسی آمریکایی در حصر باشند متاسفانه ما در برخی روزنامه‌ها می‌بینیم که برای شکستن حصر زمینه‌سازی می‌کنند و به همین حرف حمله می‌کنند. شورای امنیت ملی چرا در رابطه با آن موضوع شکایت نمی‌کنند. حرف یک حکم قضایی است.

امام کسی که در قضیه کودتای نوژه مقصر بود و مرجع تقلید نیز بود دستور دادند حذف شود تا از دنیا برود. کسی که مرجع تقلید بود را امام دستور داد در قم حصر شود. حصر یک حکم قضایی است و اینجا مصوبه شورای امنیت ملی است. اینجا تیتر یک روزنامه خواست فتنهگران و آمریکاییها میشود چراشورای عالی امنیت ملی به آن اعتراض نمیکند اما اگر کسی به توافقنامه ژنو انتقاد میکند واین انتقادات به مذاکره کنندگان کمک میکنند چرا انتقاد میکند. فشار میآورند و ما را بیسواد میدانند و با این افراد میخواهند دهانها را ببندند.