به گزارش افکارنیوز، داریوش سجادی در واکنش به موضع اخیر ماشاءالله شمس‌الواعظین(از مدیران نشریات زنجیره‌ای توقیف شده) که به حمایت از نشریه توقیف شده آسمان پرداخته بود، نوشت: به خوبی به یاد دارم تابستان سال ۷۸ در کنار سواحل قبرس و در حاشیه اجلاس «اسلام سیاسی و غرب» فرصتی حاصل شد تا بحثی پیرامون وضعیت مطبوعات بعد از دوم خرداد ۷۶ با یکدیگر داشته باشیم و باز به خوبی به یاد دارم که جنابعالی با شعف می‌فرمودید که توانسته‌اید از طریق نشریات تحت امرتان سطح روزنامه‌نگاری در ایران را با استاندارد نشریات حرفه‌ای و معتبر جهان همتراز کنید.

اصرار بر «نگاه لوموندانه» و تحمیل «نگاه لوموندانه» به مطبوعات جامعه‌ای که سنت رسانه‌ای‌اش برآمده از مختصات متمایز و منحصر به فرد و بعضاً متفاوت با ژورنالیزم غربی است به مثابه «کلیه پیوندی» است که به دلیل نامناسبی محیط پیرامونی «پس می‌زند»!

مشاور سابق کروبی در ادامه با اشاره به سطح پایین برخی همکاران نشریات زنجیره‌ای نوشت: نگاهی به لشکر روزنامه‌نگاران دوم خردادی رحل اقامت کرده در فرنگ بیاندازید. شوربختانه چنین لشکری نمی‌تواند اسباب بهجت یا افتخاری را برای مدعیان تربیت این نسل فراهم کند.

از میانه ایشان حتی یک نفر هم نتوانست در قامت و قواره یک ژورنالیست حرفه‌ای در خارج از کشور بدرخشد و لااقل در اندازه‌های «کریستین امان‌پور» یا کمتر دل رسانه‌های حرفه‌ای نظیر CNN یا ABC را بربایند و جذب چنان مراکزی شوند و اگر نبود خاصه خرجی دولت‌های انگلستان و آمریکا در جذب و استخدام «کارمندانه» و اطعام مساکین ایشان در تریبون‌های دولتی BBC و VOA و رادیو فردا و یا چینش ایشان در امثال «خودنویس» های خریداری شده توسط گروهک مسعود رجوی(!) اینک می‌بایست ایشان را در همان خشکشویی‌هایی پیدا می‌کردید که قبلاً آن «خودنویس فروش» مسبوق به سابقه خود را در آنجا یافته بود!

شوربختانه در داخل نیز وضع بهتر از این نیست و بقایای روزنامه‌نگاران دوم خردادی در آرمانی‌ترین سطح جز معدودی انگشت‌شمار الباقی مشتی انشانویس هیجان‌زده و احساساتی‌اند که نشان داده‌اند راساً آنقدر استعداد دارند تا با بی‌مبالاتی‌های قلمی خود، فراهم‌کننده آتش تهیه جبهه مقابل علیه خود شوند!

وی در پایان می‌نویسد: بر این محور برادرانه و خیرخواهانه گوشزدتان می‌کنم. به‌منظور اجتناب از آزموده را آزمودن و قبل از تکرار تجربه نامیمون مطبوعات بدفرجام دوم خرداد، قبل از مناظره‌طلبی از جبهه مقابل اهتمام خود را صرف بر سر عقل آوردن یا طرد کردن آنانی از جبهه خودی کنید که با گفتار و رفتار نامتعارف و تحریک‌کننده خود موجبات عصبانیت و خشم جبهه مقابل و بالتبع انسدادی و انقباضی شدن فضای سیاسی را فراهم می‌آورند.

روزنامه آسمان اخیراً به خاطر اهانت به حکم قرآنی قصاص - توسط یک عضو گروهک جبهه ملی - توقیف شد و این در حالی است که نشریات سابقاً تحت اختیار سردبیر آسمان‌(قوچانی) سوابق متعدد اهانت به مقدسات را در کارنامه خود دارند و از این جهت، جناب سردبیر یک سابقه‌دار حرفه‌ای محسوب می‌شود.
طنز تلخ ماجرا این است که همین جناب از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، به عنوان مسئول بخش مقالههای جشنواره مطبوعات انتخاب شده و جزو داوران اصلی است!!