به گزارش افکارنیوز، نصرالله ترابی عصر دوشنبه در نشست آینده اصلاح طلبی، مطبوعات و اصلاحات که سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار آن را برگزار کرد، در پاسخ به این پرسش که چرا سید محمد خاتمی به رغم اعلام قبلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۲ حاضر نشد، اظهارداشت: موضع گیری های برخی رسانه ها جای تاسف دارد که چرا به سمتی می رویم که حضور در بزرگداشت ۲۲ بهمن برای افرادی که سفیران انقلاب در داخل کشور هستند میسر نیست.

وی ادامه داد: دلیل این رفتارها محدود بودن فضای لازم است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه به تبیین موضوع اصلاحات و اصلاح طلبی پرداخت و گفت: ابزارهای رشد اصلاحات در جامعه امروز احزاب، رسانه ها و تشکل های مدنی هستند و اگر تشکل های مدنی فعال تر شوند، از درون آن ها احزاب قوی پدید می آیند و راه صحیح مدنی هم در این موضوع است.

وی با انتقاد از دولت قبل در خصوص برخورد آن با احزاب گفت: دولت قبل تصور می کرد احزاب چیز اضافی هستند و این در صورتی بود که تجربه نشان داده که حزب در تمام دنیا از جایگاه بالایی برخوردار است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وجود حزب باعثمی شود تا مردم در قدرت مشارکت یابند و نظارت مردم بر مردم از این طریق انجام پذیر است.

این نماینده سابق مجلس به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه باید نقش بازگویی افکار و اندیشه ها را داشته باشد و پس از آن نقد نسبت به آن اندیشه انجام گیرد.

ترابی خاطر نشان کرد: رسانه ها باید نقش نظارتی را ایفا کنند و اگر اینگونه نباشد قدرت خود را از دست داده و دست نشانده خواهند شد.

وی ترویج اندیشه حقیقی اسلام را رسالت مهم رسانه ها دانست و گفت: با ترور و تفکر طالبانی هیچ کس اسلام را نمی پذیرد که نمونه بارز آن را ما امروز در رفتار تکفیری ها شاهد هستیم.

ترابی با بیان اینکه باید جوانان کشور را در حوزه های مختلف قانع کنیم، گفت: جوان ما باید از طریق تریبون های دانشگاهی و حزبی حرف خود را بازگو کنند و بیان انتقاد باعثاحساس نشاط سیاسی و اجتماعی خواهد شد.

این نماینده سابق مجلس خاطر نشان کرد: اگر فکر و اندیشه آزاد شد و بازگویی عقاید انجام گرفت شاهد شکوفایی در زمینه های علمی و اقتصادی خواهیم شد و قطعا کشور در رده های بالایی قرار می گیرد.

ترابی همچنین خواهان برخورد با انحصارگرایان شد و تاکید کرد: کسانی که دنبال بازکردن فضا و ارائه اسلام ناب به دنیا هستند نباید میدان را در قبال افراطیون و انحصارطلبان خالی کنند.