به گزارش افکارنیوز، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری جلسه علنی امروز پارلمان در جمع خبرنگاران با اشاره به نطق روز یکشنبه خود و در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رخ دادن برخی تحرکات خاص در داخل کشور اظهار داشت: آیا به نظر شما اتفاق خاصی نیفتاده است و یا تحرکاتی وجود ندارد؟

وی افزود: به هر حال ما نگران هستیم و به آقای روحانی نیز یادآوری و خواهش کردیم که سعی کنند تندروهایی که در فتنه موثر و مقصر بودند، دوباره به صحنه مدیریتی کشور بازنگردند و این حرف ما در نطق دیروز بود و همواره خواهد بود.

** مصدایق بازگشت فتنه‌گران به عرصه مدیریتی را به روحانی خواهم گفت

نماینده تهران در مجلس در خصوص مصداق‌های این صحبت خود نیز گفت: مواردی هست که باید این موارد را جداگانه به آقای رئیس جمهور منتقل کنیم و بنده در نطق خود مصداقی بیان نکردم و تنها مسائل را به صورت کلی بیان کردم و مصادیق آن را به آقای روحانی و وزرا خواهم گفت.

حداد عادل خاطر نشان کرد: در بدنه دولت نگرانی به‌کارگیری عناصر تندرو و مقصر و موثر در فتنه را به صورت جدی احساس می‌کنیم و مصادیق آن را انتقال خواهم داد و ما همواره این نگرانی را داریم که عناصر فعال در فتنه بار دیگر به صحنه بازگردند.

** اختلاف فراکسیون‌های اصولگریان و رهروان مبنایی و عمیق نیست

وی در خصوص همکاری‌های دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت، اختلاف این دو فراکسیون را مبنایی و عمیق ندانست و گفت: شرایط اقتضا می‌کند که ما در مجلس وحدت بیشتری داشته باشیم. بنابراین ما تلاش می‌کنیم دو فراکسیون با حفظ هویت و استقلال خود تا جایی‌که ممکن است در عمل همگرایی بیشتری داشته باشند.

نماینده تهران ادامه داد: وقتی دو فراکسیون درباره موضوعی وحدت نظر دارند، دلیلی نمی‌بینیم که هر فراکسیونی برای خود اعلام موضع کند و بیانیه جداگانه بدهد و این توافقی است که به صورت طبیعی در حال حاضر در مجلس وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم درباره مسائل کلی مثلا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هر کدام از فراکسیون‌ها به صورت جداگانه موضع‌گیری کنند و از این قبیل همگرایی‌های عملی در دستور کار قرار دارد.

حداد عادل در خصوص تشکیل فراکسیون حامی دولت در مجلس نیز خاطر نشان کرد: کسی نمی‌تواند مانع از تشکیل این فراکسیون شود و عده‌ای ممکن است به دنبال این فکر باشند و هر چه خودشان تشخیص دهند، انجام می‌دهند و ما نمی‌توانیم مانع کار کسی شویم و همواره گفته‌ام دولتی که روی کار می‌آید، برخی نمایندگان ترجیح می‌دهند به سمت دولت حرکت کنند و ممکن است این اتفاق بعد از روی کارآمدن دولت آقای روحانی در مجلس نهم نیز رخ دهد و این موضوع به تشخیص شخص نمایندگان است.

** نباید به مخالفان دولت انگِ افراطی زد

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخی منتقدان نسبت به وجود افراط‌گرایی در جریان اصولگرایی نیز گفت: این حرف ممکن است درست باشد و افراط در هر جریان سیاسی ممکن است، رخ بدهد و حرف من در نطق روز یکشنبه‌ام این بود که نباید هر کس که از دولت انتقاد می‌کند، به وی انگ افراطی زد. یعنی اگر فردی گفت نظر بنده درباره این تصمیم و اقدام دولت غیر از نظر دولت است و نظر مخالفی داد و انتقاد کرد، نباید به وی انگ افراط بزنیم.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: ما نباید دو مُهر اعتدال‌گرا و افراط‌گرا روی میز بگذاریم و هر کس موافق دولت بود به وی بگوییم موافق اعتدال‌ است و هر کس که به دولت انتقاد کرد، مُهر افراطی به وی بزنیم و جامعه را دو قطبی کنیم تا بستری برای اقدامات سیاسی فراهم شود.

** تصمیم‌گیری برای ایران در تهران انجام می‌شود، نه در واشنگتن و تل‌آویو

حداد عادل در پاسخ به سوالی درباره اظهار نگرانی اسرائیل از توافق ایران و ۱ + ۵، گفت: ما کار خود را انجام می‌دهیم و مصلحت کشور خود را بدون اعتنا به موضع‌گیری‌های رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنیم و برای ما اظهارنظرهای آنها اهمیتی ندارد و چه موافقت و چه مخالفت کنند برای ایران دولت و حکومت تصمیم می‌گیرند و تصمیم‌گیری برای ایران در تهران انجام می‌شود و نه در واشنگتن و تل‌آویو و یا جاهای دیگر.

وی افزود: ‌ ملت ایران از استقلال کشور پشتیبانی می‌کنند و دولت ایران نیز برای مسائل کشور تصمیم‌گیری می‌کند و برخی ممکن است یک روز تهدید و یک روز اظهار نگرانی کنند اما ما آنها را به طور کلی قبول نداریم که بخواهیم درباره اظهارنظرهای آنها صحبتی کنیم.