به گزارشافکارنیوز، هیات تجاری بزرگ فرانسوی در نیمه بهمن ماه وارد ایران اسلامی شد. در این میان آنچه که باعثشگفتی و حیرت می گردد آن است که در میان این هیات تجاری، مدیران شرکت حامی رژیم غاصب اسرائیل یعنی " شرکت آرایشی و بهداشتی لورآل " نیز حضور داشتند! سوال این جاست که چرا و چگونه شرکتی که از سوی مدافعان ملت مظلوم فلسطین تحریم شده است، با کشور جمهوری اسلامی ایران قرارداد تجاری منعقد می کند؟

علاوه بر این انعقاد قراردادهای صرفا وارداتی از سوی کشورهای اروپایی، آن هم در زمینه آرایشی و بهداشتی چه طور می شود که مایه مباهات ما گردد در حالی که سالی را پشت سر می گذاریم که با عنوان حماسه اقتصادی آن را آغاز کرده بودیم و قرار بود که در این سال از مصرف زدگی و تجمل گرایی اجتناب کرده و به حمایت از تولید ملی کمر همت ببندیم!آیا حضور پر سر و صدای هیات بزرگ تجاری فرانسوی در راستای تحقق این امر بوده است؟ با حضور این هیات به اصطلاح تجاری آیا از تولید ملی حمایت کرده ایم یا از محصولات حامی رژیم صهیونیستی؟
فرانسوا اولاند؛ نخست وزیر فرانسه در میان سران رژیم صهیونیستی
* پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل
" لورآل " یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی است. اسرائیل، مرکز منطقه‌ای شرکت لورآل در جنوب‌غربی آسیاست. کنگره یهودیان آمریکا در بیانیه‌ای خشنودی خود را از پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل، اعلام کرده است. همچنین نیمی از مدیران شرکت یهودی‌اند و جانشین مدیرعامل شرکت خودش را عاشق اسرائیل می‌داند. شرکت لورآل به پاس پشتیبانی چشمگیرش از اسرائیل، جایزه جوبیلی را از نخست‌وزیر رژیم اسرائیل دریافت کرده است.
به گزارش واشینگتن پست و بولتن خبری جهودها پس از درخواست اتحادیه عرب در سال ۱۹۸۶از این شرکت مبنی بر تحریم اسرائیل نماینده این شرکت هلنا رابینستین طی نامه ای به دفتر اتحادیه عرب در دمشق به دروغ با سیاستهای این اتحادیه اعلام همبستگی نمود اما هرگز تولید و بازاریابی محصولات این شرکت در اسرائیل قطع نشد وسرانجام در ۲۹ آگوست ۱۹۹۵ لیندسن اوون جونز مدیریت شرکت لورآل در طی نامه ای به کمیته ضدبدنامی جهود ها(ADL) از همان اظهار همراهی دروغین با اعراب نیز ابراز پشیمانی نمود و برای جبران آن اشتباه مبلغ یک ونیم میلیون دلار غرامت از طریق اداره ضد تحریم آمریکا(OAC) به اسرائیل پرداخت کرد وپس از آن فعالیتهای سنگین تجاری خود در اسرائیل راآغاز نمود و در جواب این خوش خدمتی کنگره یهودیان آمریکا(AJC) اعلام نمود:از اینکه لورآل دوست صمیمی اسرائیل شده بسیار خشنودیم و واضح است که تجارت با اسرائیل بهترین نوع تجارت وبهترین دهن کجی به تحریم اعراب است.
همچنین آقای پاسکال کاسترس استی مارتین نماینده وقت شرکت لورآل پا ریس جایزه جوبیلی را در سال ۱۹۹۸ از بنیامین ناتان یاهو دریافت نمود.اسم وی در لیست منتشر شده توسط virtual Israel web site در ۱۴ اکتبر ۱۹۹۸ در بخش صنایع آرایشی دیده می شود که صحت این لیست توسط کمیسیونحقوق بشراسلامی به تایید می رسد.جایزه جوبیلی جایزه ای است که رژیم اشغالگر قدس به اشخاص یا سازمانهایی که به منظور توسعه اقتصادی این رژیم درخاک فلسطین اشغالی سرمایه گذاری میکنند پرداخت می کند.
به گزارش روزنامه صهیونیستی Jerusalem post در ۱۵ ژوئن ۱۹۹۹فرانکوییس وچی نایب رئیس شرکت لورآل پاریس مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار کمک هزینه دانشجویی سالیانه به دانشجویان صهیونیست اهدا نمود و به شکلی چاپلوسانه اظهار نمود آرزو می کند که بتواند کاری برای یاد بود پنجاهمین سالگرد تولد اسرائیل انجام دهد و به دنبال آن مرکز تحقیق و توسعه(R&D) شرکت لورآل را با ۴۰۰ کارمند صهیونیست درشهر migdal haemek واقع در نیمه شمالی سرزمین های اشغالی پایه گذاری نمود که گامی بزرگ در توسعه اسرائیل به عنوان یک مرکز تجاری در خاورمیانه به شمار می آمد.
۲۹.۳٪ از سهام شرکت فرانسوی لورآل به شرکت صهیونیستی نستله تعلق دارد
سهامداران شرکت فرانسوی لورآل شامل؛ ۳۰.۵٪ توسط خانواده Bettencourt، ۲۹.۳٪ به شرکت صهیونیستی نستله، ۲۴.۵٪ به سرمایه گذاران نهادی بین المللی، ۸.۳٪ به سرمایه گذاران نهادی فرانسه، ۵٪ به سهامداران فردی، ۱.۷٪ سهام خزانه و ۰.۷٪ هم برای کارکنان.
نخست وزیر سوئیس و شیمون پرز
* بالاترین ادای احترام رژیم صهیونیستی به شرکت نستله
نستله بزرگترین شرکت مواد غذایی در جهان است؛ این شرکت سوئیسی مالک ۵۰.۱٪ سرمایه گذاری مواد غذایی در اسرائیل یعنی " OSEM " است.
در سال ۱۹۹۸، آقای پیتر Brabeck - Letmathe از طرف نستله، " جایزه جوبیلی " را توسط نخست وزیر اسرائیل دریافت کرد. این بالاترین ادای احترام از سوی " کشور اسرائیل " است که به افراد و سازمان های خادم اسراییل تعلق می گیرد.
مارک های زیر مجموعه شرکت نستله: نسکافه، Perrier، Vittel، دختر شیر دوش، Nesquik، مگی، Buitoni، CROSSE و بلک ول، Milkybar، KitKat، Smarties، غلات Shreddies، Baci، Butterfinge، Aero، Frutips، فلیکس(غذای گربه) است.
فعالیت بیش از۴۰۰۰ کارمند اسرائیلی در نستله
حضور اصلی نستله در " سدروت " در سرزمین های اشغالی فلسطین است و دارای بیش از ۴۰۰۰ کارمند اسرائیلی است هدف از ایجاد کارخانه نستله در سرزمین اشغالی فلسطین، ترغیب یهودیان کشورهای مختلف برای زندگی در این سرزمین است تا به بهانه اشتغال در نستله جمعیت یهودیان را در این سرزمین افزایش دهند.
علاوه بر این، محصولات نستله به دنبال منافع مالی است. به عنوان مثالمحصول شیر خشک این کارخانه که شیر کودک مصنوعی است و جایگزین شیر مادر است در حقیقت شیری مصنوعی است که می تواند به نوزادان آسیب برساند، چرا که این شیر مصنوعی فاقد آنتی بادی های طبیعی شیر مادر را است و علاوه بر این به دلیل قیمت بسیار گران آن بسیاری از مادران مجبورند آن را با آب زیاد مخلوط کرده و این در حالی است که اگر این کار بیش از حد صورت گیرد، منجر به سوء تغذیه نوزاد می شود.
از دیگر رفتارها ی ضد انسانی شرکت "نستله" استفاده از مواد اصلاح شده ژنتیکی است، همچنین این شرکت برای پیشبرد سیاست های خرید و فروش کاکائو و قهوه به دنبال تشویق برده داری است. به عنوان مثال، نستله برای خریداری کاکائو از مزارع کاکائو " ساحل عاج " از برده داری کودکان استفاده می کند.
* خرید از محصولات لورآل و نستله به قیمت خون شهدای هسته ای ایران
خلاصه آنکه انعقاد قراردادهای صرفا وارداتی از سوی کشورهای اروپایی؛ یعنی ترویج سبک زندگی غربی و مصرف گرایی، و آنچه که بیش از بیش مایه تاسف است اینکه خرید محصولات نستله، لورآل، کوکاکولا و… یعنی تامین هزینه های ترور دانشمندان هسته ای کشورمان، تامین منافع مالی جنایت های رژیم اشغالگر قدس در سرزمین فلسطین و حمایت از جاسوسان اسرائیلی در قبال فعالیت های ضد انسانی شان.
* محدود کردن فعالیت هسته ای ایران و تجارت کالاهای بشردوستانه شامل غذا و دارو از سوی کشور فرانسه!
نکته جالب تر اینکه واردات لوازم آرایشی و بهداشتی لورآل در قبال موافقت ایران برای محدود کردن فعالیت هسته ای کشورمان صورت گرفته است و کشورهای غربی از جمله فرانسه با تعلیق شش ماهه شماری از تحریم‌ها علیه ایران موافقت کرده اند و این مبادله نابرابر با عنوان تسهیل تجارت کالاهای بشردوستانه شامل غذا و دارو صورت گرفته است.