به گزارش افکارنیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز(یکشنبه) با «شوان نویا آلارکون» معاون آسیا، اقیانوسیه و خاورمیانه وزارت خارجه ونزوئلا که در حال دیدار از کشورمان می‌باشد ملاقات و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین بحثو تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط گسترده فیمابین دو کشور بر اهمیت روابط و همچنین بر ضرورت تداوم آن تاکید کرد.

ظریف با توجه به برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور طی ماه‌های آینده، استمرار همکاری‌های ۲ کشور در زمینه اقتصادی، تجاری و صنعتی را مورد تاکید قرار داد.

نویا آلارکون معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با اشاره به روابط گسترده دو کشور در حوزه‌های مختلف، از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات اخیر در کشورش تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به سفر اخیر همتای ایرانی خود به کاراکاس این سفر را موفق ارزیابی کرد و در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در ماه‌های آتی تبادل نظر کرد.

در سفر اخیر مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه به کاراکاس و در دیدارش با وزیر صنایع ونزوئلا توافق شد که هشتمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور در بهار سال ۱۳۹۳ برگزار شود.