به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در مراسم راه‌اندازی دو رشته تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ تشیع در مقطع دکترای دانشگاه اصفهان گفت: فرزند یا نوه امام خمینی بودن ملاک و شاخص اصلی برای اهل بیت امام بودن نیست. امام خمینی(ره) کسانی را اهل بیت خود می‌دانستند که درباره آنها می‌گفتند من دست و بازوی آنها را می‌بوسم.

وی با اشاره به اینکه امام راحل دارای دو فرزند پسر یعنی مصطفی و احمد خمینی بود، گفت: مصطفی خمینی بسیار مورد علاقه امام راحل بود به طوری که امام، فرزندان مصطفی به ویژه «حسین» را بسیار دوست می‌داشت.

نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فتنه بنی‌صدر افزود: حسین، فرزند مصطفی خمینی در این جریان با فتنه همراه شد و امام دستور داد که او را دستگیر کرده و به تهران بیاورند.

رحیمیان گفت: زمانی که به امام خمینی(ره) خبر دادند که حسین مسلح است امام پاسخ دادند که اگر در هنگام دستگیری مقاومت کرد او را بزنید. امام با کسی «رودربایستی» نداشت و بخاطر تکلیف شرعی و اینکه حسین با فتنه‌گران و منافقین هم پیمان شده بود این کار را انجام داد.

وی ادامه داد: «خانم مصطفوی دختر امام راحل تعریف می‌کرد زمانی که منتظری برکنار شد به پیش پدرم رفتم و به او گفتم که اگر حادثه‌ای پیش بیاید من نگرانم چرا که کسی را نداریم اما امام گفتند که چرا داریم، همین آقای خامنه‌ای».

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان افزود: خانم مصطفوی گفته است زمانی که خبر انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای را به عنوان رهبر انقلاب شنیدم همه غم‌های دنیا از ذهنم زدوده شد.

وی تأکید کرد: موارد معدودی که درباره اهل بیت امام راحل می‌شنویم نباید در ذهن ما برجسته شود چرا که اینها تحت تأثیر شیطنت‌هایی است که می‌شود.

رحیمیان تصریح کرد: بیشتر شاگردان امام خمینی(ره) پس از رحلت ایشان راه او را در استانهای مختلف ادامه دادند به جز در چند مورد انگشتشمار.