افكار نيوز:آیتالله سید محمد علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا (س)، بنیاد تعاون و مسئولان ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ماه رجب اظهار داشت: در این ایام و در این ماه نورانی باید تمامی توجه ما به سوی خداوند باشد تا بتوانیم از فیوضات آن ماه نهایت استفاده را ببریم.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، وی تصریح کرد: رجب ماه ولایت و ماهی است که متعلق به امیرالمومنین(ع) بوده و باید از معنویات این ماه استفاده کنیم.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: ماه رجب ماه بندگی و توبه است و در این ماه می‌توانیم بر اعمال گذشته خود نظارتی داشته و با استغفار و توبه پشیمانی خود را اعلام کنیم.
آیت‌الله علوم گرگانی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: همچنین ماه رمضان را در پیش داریم که باید از هم‌اکنون خود را برای ورود به آن ماه آماده ساخته تا بتوانیم بهترین مهمان برای خداوند باشیم.
وی در ادامه به موضوع حسن خلق در میان انسان‌ها اشاره کرد و بیان داشت: حسن خلق در سه موضوع اجتناب از گناه، طلب روزی حلال و وسعت دادن به خانواده خلاصه می‌شود که باید مورد تأکید همگان قرار گیرد.
وی گفت: اگر وارد گناه شویم دیگر نمی‌توانیم حسن خلق داشته باشیم و مشکلات بسیاری در انتظار ما خواهد بود.
آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: گناه مشکلات بسیاری را نیز به همراه دارد و انسان را از آن خوی انسانیت دور می‌سازد.
وی با اشاره به اهمیت کسب روزی حلال افزود: باید خیلی در این موضوع دقیق باشیم و اجازه ندهیم، زندگی ما با رزق و روزی حرام آلوده شود.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: مال حلال زندگی را شیرین خواهد کرد و اگر آلودگی در مال وارد زندگی شد، مرض و گرفتاری را نیز به همراه خواهد داشت.
آیت‌الله علوی گرگانی همچنین گفت: در کسب حسن خلق باید به فرزندان و خانواده نیز وسعت دهیم و بر آن‌ها سخت نگیریم که این موضوع نیز آثار بدی را به همراه خواهد داشت.
وی تأکید کرد: باید با خانواده راحت بود و هرگز نباید موضوعی را بر آن‌ها سخت گرفت تا به حسن خلق برسیم.
استاد حوزه علمیه قم در ادامه به موضوع ولایت اشاره کرد و ادامه داد: امروز همه ما افتخار داریم که در سایه ولایت هستیم و ولایت ما نیز ولایت با کفایت حضرت مهدی(عج) است.
وی اظهار داشت: همه منتظر هستیم تا امام عصر(عج) آمده و بر دهان این استکبار بزند که خواهد زد و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.
آیت‌‌الله علوی گرگانی افزود: اگر ما تلاش می‌کنیم، اگر رهبر معظم انقلاب تلاش می‌کند به دلیل وجود مقدس امام زمان(عج) است تا زمینه را برای ظهور آن حضرت فراهم سازند.
انتهای پیام / ب.