به گزارش افکارنیوز، آیت الله نعیم آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بندرعباس امروز در نطق پیش از دستور خود در پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری با ذکر روایتی از معصوم علیه السلام، پیرامون نقش مجلس خبرگان و قشر روحانی جامعه گفت: دشمن شناسی و معرفی دشمن(آمریکا) و نقشه‌های او برای مردم از وظایف روحانیون است.

وی همچنین به برخی جنایات رژیم آمریکا در سطح کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکای لاتین و استثمار و استعمار این کشورها اشاره کرد.

این عضو مجلس خبرگان افزود: علما و روحانیون باید چهره واقعی آمریکا و ایالات متحده را به مردم بشناسانند تا دیگر کسی جسارت آن را نداشته باشد که چهره خوبی از این دولت استکباری به مردم نشان دهد.

نعیم آبادی با مرور کتاب «آمریکای لاتین» قسمت‌هایی از آن‌را قرائت کرد و در ادامه افزود: در سال ۱۹۵۰، هفتاد درصد معادن و منابع خام و پنجاه درصد تولید ناخالص ملی آمریکای لاتین تحت کنترل آمریکای شمالی داشت. با این حال در آن زمان یک دیپلمات آمریکایی می‌گوید: تعجب آور است که با وجود کمک های آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین، آمریکاییها را چپاول گر می دانند. اهالی آمریکای لاتین دندانهایشان ر ا با خمیر داندان ساخت آمریکای شمالی مسواک می کنند، کوکا کولا می نوشند و با خودروهای ساخت ایالت متحده حرکت می کنند.

وی همچنین به موضوع فرهنگ اشتغال و معضل بیکاری پرداخت و تصریح کرد: در کشور ما علی رغم وجود مشکل بیکاری، اما مشکل عمده‌تر فرهنگ کار و اشتغال است، و الا در بسیاری از رشته ها کار هست، اما افراد حاضر نیستند در این کارها اشتغال پیدا کنند و این امر باید اصلاح شود.