به گزارش افکارنیوز، بیانیه پایانی پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری منتشر شد که متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

«وعد اللّه الذین آمنوا منکم و عملوا الصّالحات لیستخلفنّهم فى الارض»

مجلس خبرگان رهبرى با توجه به جایگاه رفیع شرعى و قانونى خود و به عنوان امین و چشم تیزبین نظام اسلامى و مردم، بعد از بحثو بررسى مسایل مهم کشور، در پایان پانزدهمین اجلاسیه‏ ى رسمى خود، لازم مى‏ داند نکاتى را به استحضار ملت شریف و مسئولان محترم برساند:

۱ حضور پر شکوه و با صلابت مردم فداکار ایران اسلامى در راهپیمایى ۲۲ بهمن در جشن آغاز سى و ششمین سال حیات طیبه‏ ى نظام مقدس جمهورى اسلامى، نشانه‏ ى عظمت، هوشیارى و آگاهى این ملت بزرگ است. ضمن تشکر و تقدیر صمیمانه؛ مى‏ دانیم که شکر این نعمت بزرگ جز با خدمتگزارى مدبّرانه و صادقانه و احترام به حقوق اساسى و حرکت در صراط مستقیم و پرهیز از اختلاف، التهاب، تشنج و تأکید بر شعارهاى اسلام ناب محمدى صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله امکان‏ پذیر نمى ‏باشد. صداى پر طنین ملت در لبیک به نداى رهبر معظم انقلاب در دعوت از مردم، جهت حضور در راهپیمایى ۲۲ بهمن، بیعتى دوباره با نظام اسلامى و آرمان‏ هان امام قدس‏ سره و شهداى والامقام میهن عزیزمان بود.

۲ پاى‏بندى به احکام نورانى اسلام در همه ‏ى ابعاد، اعم از احکام عبادى، حکومتى و قضایى، یکى از ارکان موفقیت در عرصه ‏هاى گوناگون بوده، هست و خواهد بود و بر همه ‏ى خدمتگزاران نظام اسلامى در همه ‏ى سطوح، فرض است که با پاسدارى از فرهنگ اصیل اسلامى، بستر خدمتگزارى صادقانه را بیش از پیش، مهیا نموده و تلاش ‏هاى گسترده ‏ى رسانه ‏اى و خبرى استکبار جهانى که به دنبال ایجاد تردید در باورهاى دینى و ملى مردم ایران مى ‏باشد را خنثى نمایند.

دستگاه ‏هاى فرهنگى با تهاجم فرهنگى دشمن مقابله کنند

از تمام رسانه‏ ها و دستگاه ‏هاى فرهنگى؛ به ویژه وزارت ارشاد و رسانه ‏ى ملى مى ‏خواهیم تا با هوشیارى و وفادارى نسبت به اصول انقلاب، با تهاجم فرهنگى دشمن، مقابله کرده و با تکیه بر هنر فاخر اسلامى و ملى، فرهنگ غنى اسلام و تربیت دینى و تمدن اسلامى را تجلى بخشند.

۳ فشارهاى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى از سوى نظام سلطه بر ملت صبور ایران اسلامى، به فضل الهى تاکنون حاصلى جز تقویت اراده‏ى ملت شریف نداشته است و مردم عزیز همواره و تحت هر شرایطى پشتیبان نظام اسلامى خواهند ماند.

۴ ولایت فقیه، ستون خیمه ‏ى انقلاب و نظام و محور وحدت امنیت و اقتدار ملّى ماست و صیانت و پاسدارى از حریم آن، وظیفه ‏اى اسلامى و ملّى است.

نظام جمهورى اسلامى با مدیریت مدبّرانه و زعامت حکیمانه‏ ى حضرت آیت الله خامنه ‏اى(مدظله ‏العالى) توانسته است معادلات قدرت‏هاى سلطه ‏گر را بر هم زده و الهام ‏بخش حرکت عظیم بیدارى اسلامى در کشورهاى اسلامى و نهضت عدالت‏خواهانه در سرتاسر جهان گردد. مجلس خبرگان رهبرى، ضمن فصل الخطاب قرار دادن رهنمودهاى معظم‏ له، پیروى از ولایت مطلقه ‏ى فقیه را رمز وحدت و استحکام پیوند امام و امت مى‏داند.

۵ مجلس خبرگان رهبرى، تلاش کارآمد و خستگى ‏ناپذیر فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصین مختلف در راستاى پیشرفت و تعالى کشور در عرصه ‏هاى مختلف را ارج نهاده و لزوم حمایت هر چه بیشتر از این سرمایه ‏هاى اصلى میهن اسلامى براى رسیدن به خودکفایى و خوداتکایى کشور را مورد تأکید قرار داده و بار دیگر توجه همه ‏ى مسئولان را به ضرورت وحدت و همبستگى و انسجام ملى، معطوف مى ‏دارد و از همگان مى ‏خواهد تا نقش خود را در حفظ فضاى آکنده از امید و نشاط و همدلى با عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح کشور و انقلاب و اصول و آرمان‏ هاى امام قدس ‏سره به خوبى ایفا نمایند.

۶ از رئیس جمهور و دولت محترم مى‏ خواهیم که با تدبیر و پشتیبانى مردم شریف و صبور ایران، حراست و صیانت از دستاوردهاى انقلاب را در اولویت کار خود قرار داده و در رفع گرانى و سایر مشکلات مردم، نهایت کوشش را مبذول دارند.

۷ مجلس خبرگان رهبرى، ضمن تشکر از تلاش ‏هاى دلسوزانه‏ ى تیم مذاکره کننده‏ ى هسته ‏اى که باعثاعتمادافزایى جمهورى اسلامى درباره ‏ى صلح ‏آمیز بودن برنامه ‏ى هسته ‏اى خود شده است؛ از مسئولان دیپلماسى کشور مى ‏خواهد به اظهارات نابخردانه و تهدیدآمیز برخى مقامات آمریکایى پاسخ درخور دهند.

۸ حماسه‏ ى اقتصادى، با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتى باید به راهبرد جهادى در عرصه ‏ى تولید ملى، تبدیل گشته و در عمل تجلّى یابد و فرهنگ قناعت و پرهیز از اسراف در جامعه نیز باید نهادینه شود. از قواى سه گانه؛ به ویژه رئیس جمهور مى ‏خواهیم تا با اجراى برنامه ‏ى اقتصاد مقاومتى مردم را به آینده‏ ى کشور و انقلاب، امیدوار و دشمنان را نا امید کنند. هم چنین از قوه ‏ى قضاییه مى ‏خواهیم تا مسیر رسیدن به عدالت اجتماعى و خشکاندن ریشه ‏هاى فساد و تبعیض را هموار سازند.

کشورهای منطقه با فتنه‌انگیزی تکفیری‌ها مقابله کنند

۹ از همه ‏ى کشورهاى منطقه مى ‏خواهیم تا نسبت به تفرقه‏ انگیزى قدرت ‏هاى استکبارى که با هدف بر هم زدن امنیت خاورمیانه انجام مى‏ شود هوشیار باشند و در مقابله با فتنه ‏ى تروریسم تکفیرى و سلفى و مبارزه با نسل کشى مسلمانان در میانمار و آفریقاى مرکزى که توسط صهیونیسم بین الملل و با حمایت آمریکا براى تفرقه افکنى در کشورهاى اسلامى؛ به ویژه سوریه، لبنان، مصر، بحرین، افغانستان، پاکستان و عراق طراحى شده است، مقابله کرده و با حمایت و پشتیبانى از عنصر مقاومت در جهت محو غدّه‏ى سرطانى رژیم صهیونیستى و آزادى قدس شریف، گام بردارند.

۱۰ اقتدار ملى در بسترى از وحدت و هم‏ افزایى میان اقوام، طوایف و مذاهب به ویژه شیعه و سنى در جغرافیاى ایران اسلامى شکل مى ‏گیرد. ضمن احترام به همه ‏ى اقلیت ‏ها و تشکر از اقدامات انجام گرفته، لازم است تلاش مجدّانه ‏اى به عمل آید تا انسجام ملّى بامحوریت ولایت فقیه، بیش از پیش تقویت شود.

۱۱ با توجه به توطئه‏ هاى نظام سلطه و استکبار جهانى که تهاجم شدید فرهنگى و جنگ نرم علیه کشور را رقم زده است، از مسئولان فرهنگى کشور مى‏ خواهیم تا بیش از پیش به دغدغه ‏هاى فرهنگى توده‏ى مردم مسلمان کشور و نگرانى مقام معظم رهبرى؛ توجه نموده و باحمایت از خانواده و سیاست ازدیاد نسل؛ نهادینه ‏سازى سبک زندگى اسلامى ایرانى را به جدّ در دستور کار خود قرار دهند.

۱۲ در آستانه ‏ى فرا رسیدن سال جدید، از مردم شریف ایران اسلامى انتظار داریم ضمن توجه به آداب و سنن دینى عید نوروز؛ یار زیردستان، محرومان و مسکینان بوده و شادى خود را با آنان تقسیم نموده و رضاى خدا را در دنیا و آخرت بدست آورند و با رعایت حرمت ایام عزادارى حضرت زهراى اطهر علیها السلام سنّت ‏هاى حسنه ‏ى دینى را احیاء و سالى پر از خیر و برکت را به هموطنان، دوستان، اقوام و خانواده‏ى خود هدیه کنند.

در پایان، یاد و خاطره‏ ى امام راحل؛ بنیان گذار جمهورى اسلامى قدس ‏سره و شهداى گران‏قدر نهضت و جنگ تحمیلى و همه ‏ى گذشتگان از علماء و فرهیختگان و خادمان ملت را گرامى داشته و ضمن احترام به پیشگاه خانواده‏ هاى شهداء و ایثارگران و آزادگان، توفیق و طول عمر با عزت را براى حضرت آیت الله خامنه ‏اى(مدظله ‏العالى)؛ رهبر فرزانه‏ ى انقلاب اسلامى و تمامى خدمتگزاران نظام اسلامى، مسألت داریم. امید است در سایه‏ ى عنایات حضرت بقیة الله الاعظم، حجة بن الحسن المهدى(عج) شاهد تحقق آرمان‏هاى بلند نظام اسلامى و ملت شریفمان در راه پیاده شدن احکام نورانى اسلام و زمینه ‏سازى براى حکومت عدل جهانى باشیم.