حجت الاسلام علی سعیدی در خصوص جایگاه ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در طول این ۳۲ سال با جریانهایی مواجه بودیم که این جریانها با گفتمان نبوی و علوی و گفتمان اسلام متفاوت بوده است، یعنی متغییرهایی را مشاهده کرده ایم که این متغییرها با آن مر اسلام نابی که پیامبر اکرم (ص) پایه گذار آن بود در تعارض بود و در بعضی موارد حتی در تضاد بود و این رهبری است که باید هشدار دهد و از این انحرافات جلوگیری نماید .

به گزارش مهر، وی ادامه داد: بخصوص در قوه مقننه و مجریه و قضائیه که ارکان اصلی نظام برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهداف قانون اساسی در جامعه هستند، این نظارت ضروری تر به نظر می رسد.

اگر یکی از قوا در صدد ساختار شکنی بود رهبری باید با آن برخورد کند

سعیدی تصریح کرد: اگر یک قوه ای مانند قوه مجریه یا قوه مقننه در صدد برآمد که ساختار شکنی کند و از خطوط قرمز عبور کند یا اصولی را نقض کند، این رهبری است که باید به آنها هشدار دهد و نهایتا اگر این هشدارها و تذکرات تاثیرگذار نبود با آنها برخورد کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: لذا برخورد امام با نهضت آزادی در همین قالب قابل تحلیل است چون گفتمان نهضت آزادی، گفتمان جبهه ملی و گفتمان بازرگان با گفتمان امام تفاوتهای ماهوی داشت در عرصه سیاست خارجی در عرصه فرهنگ در عرصه اقتصاد تفاوتهایی را شاهد بودیم و امام هشدار و تذکر داد و در نهایت آنها از صحنه کنار رفتند.

وی با اشاره به جریان بنی صدر عنوان کرد: مرحله بعدی جریان بنی صدر بود که گفتمان بنی صدر با متغیرهایی که داشت با گفتمان اسلام فاصله داشت لذا امام هشدار لازم را به او داد و در نهایت منجر به برخورد با بنی صدر شد و مجلس هم به میان آمد و کفایت این شخص را زیر سئوال برد.

سعیدی ادامه داد: مرحله بعد مسئله آقای منتظری پیش آمد، ضمن اینکه اصلا در اینجا بحثقوه مجریه و رئیس جمهور و نماینده مجلس مطرح نبود بلکه هر جریان سیاسی و هر شخصی ولو قائم مقام رهبری باشد اگر وارد عرصه شکستن اصول و مبانی بشود رهبری عالی نظام باید با این انحراف برخورد نماید، در این موضوع هم امام متوجه شده بود که گفتمان آقای منتظری با گفتمان خودشان متفاوت است و مسیری که می رود مسیر دیگری است لذا امام بعد از مراحل طولانی با تذکرات و ارشادات زیادی که به آقای منتظری دادند، سرانجام برخورد لازم را با ایشان بعمل آوردند و آقای منتظری هم از صحنه خارج شد.

وی گفت: پس از آن در جریان کارگزاران هم اجمالا شاهد متغیرهایی بودیم که بعضا با گفتمان حضرت امام و مقام معظم رهبری زاویه داشت ودر آن مقطع رهبر انقلاب تذکراتی را چه بصورت شفاهی و چه بصورت کتبی می دادند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص دوره اصلاح طلبان نیز گفت: بعد از آن موضوع اصلاح طلبان پیش آمد که متاسفانه عناصر سکولار و لیبرال در درون دولت و مجلس شورای اسلامی نفوذ کرده بودند و برخی از اطرافیان آقای خاتمی عناصر نا اهلی بودند بطوریکه زمینه هنجارشکنی و ساختارشکنی فراهم کردند و رهبری در طول ۸ سال تذکرات، ارشادات و هدایتهایی برای آنها داشتند، حتی وضعیت به گونه ای شد که آقا فرمودند اگر این انحرافات را ادامه دهند صلح امام حسن در کار نخواهد بود و حادثه عاشورا تکرار خواهد شد، این گفتار رهبری حاکی از آن بود که اگر معظم له تنها هم بمانند، تسلیم جریانهای انحرافی نمی شوند.

وی اضافه کرد: بعد از آن مسئله فتنه بوجود آمد و فتنه گران بدنبال این بودند که کرسی قوه مجریه را تصاحب کنند تا از آن طریق بتوانند به خواسته هایشان برسند بنابراین وارد عرصه انتخابات شدند اما در حقیقت آنها وارد بازی خطرناکی شدند که ایستادگی و مقاومت رهبری در این حادثه هم نقطه عطفی در صیانت از حاکمیت دینی و استقرار نظام ولایی در مسیر خود بود.

جریان اصلی دولت در حال تبدیل شدن به ضد خود است

سعیدی افزود: در دوره اخیر که چرخش حرکت مردم از سال ۸۰ به بعد به سمت اصولگرایان رفت یعنی در انتخابات شوراها، قوه مقننه و قوه مجریه امید زیادی در دل مردم ایجاد شد که بالاخره اصولگرایانی که به آرمانها و گفتمان امام و رهبری وفادارند می توانند هم خواسته های مردم و هم خواسته های نظام را برآورده کنند و البته خواسته مردم همان خواسته دین است. ۹۸ درصد مردم ما مسلمان هستند که استحقاق خدمات و رفاه را داشته اند و دارند و در این راستا احمدی نژاد وارد عرصه انتخابات شد.

وی گفت: متاسفیم که در سالهای اخیر با متغیرهایی که درعرصه های مختلف من جمله عرصه سیاست خارجی، عرصه شایسته سالاری و عرصه فرهنگی و در عرصه تعامل با خودی و غیر خودی در دولت احمدی نژاد روبرو شدیم که احساس می کنیم این موارد با شعارهای احمدی نژاد و آرمانهایی که قبلا می گفت و حتی با آرمانهای انقلاب و رهبری هم زاویه داشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: واقعا جای تعجب دارد چطور کسانیکه باشعار مقابله با اشرافیگری به صحنه قدرت آمدند امروز در زیر سایه خود، جریان اشرافیگری تازه ای را می پرورانند، این پدیده عجیب و غریبی است یک جریانی در طول زمان به ضد خودش تبدیل می شود؟

وی تاکید کرد: دلیل حادثشدن این پدیده این است که اگرعناصر اصلی یک جریان هوشیار نباشند، نفوذیها می آیند و جریان اصلی را به ضد خودش تبدیل می کنند، متاسفانه هم اکنون چنین اتفاقی درحال شکل گیری است.

سعیدی با بیان اینکه حمایتهای رهبری از این دولت خیلی محرز و روشن بود، گفت: ابتدای روی کار آمدن احمدی نژاد تاکنون معظم له از آنها حمایت کرده است، ضمن اینکه انصافا این دولت کارهای بزرگی هم انجام داده است که بعضا قابل تقدیرهم بود اما نباید از یاد ببریم که همه این کارها از جمله مطالبات رهبری بوده است، یعنی تحقق عدالت اجتماعی در جامعه خواست امام و رهبری بوده است.

دولت به بلای بزرگ " عناصر نفوذی " دچار شد

وی در ادامه با تاکید براینکه اقتصاد آزاد در قاموس امام و رهبری معنا ندارد، گفت: متاسفانه برخی از دولتها هم اقتصاد آزاد را دنبال می کردند که این کار موجب بوجود آمدن نظام سرمایه داری در کشور می شد، درحالیکه شعار امام و شعار رهبری عدالت اجتماعی بود یعنی نه اقتصاد دولت محور و نه اقتصاد سرمایه پرور بلکه باید اقتصاد آزاد با قید عدالت اجتماعی که آرمان امام و رهبری بوده است در جامعه دنبال شود.

سعیدی تصریح کرد: با وجود اینکه دولت فعلی کارهای خوبی انجام داده است اما متاسفانه به بلایی بزرگ گرفتار شد و این بلای بزرگ وجود عناصر نفوذی فاسد به معنای واقعی کلمه در دولت بود که کار را به اینجا کشاندند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول نظر مبارک آقا این بود که احمدی نژاد نزدیک ترین فرد به خودش را بعنوان معاون اول خود منصوب نکند، اما احمدی نژاد با تاخیر این نظر را پذیرفت و حتی طوری عمل کرد که اختیارات این فرد از سمت معاون اولی بیشتر باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در مرحله بعد موضوع ادغام سازمان حج و زیارت با سازمان میراثفرهنگی پیش آمد که مجددا آقا وارد این موضوع شدند و فرمودند که میراثفرهنگی سنخیتی با حج و زیارت ندارد و سرانجام با تذکر رهبری ماجرا حل شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از آن هم اتفاق دیگری رخ داد و آن برکناری و عزل وزیران کابینه دهم بود، گفت: احمدی نژاد که با شعار مهرورزی بر سر کار آمد، وزیر امور خارجه را در هنگام ماموریت خارج از کشور برکنار کرد، آیا این مهرورزی است؟ آیا برخورد با وزیر اطلاعات به بدترین شکل مهرورزیست؟ آیا برکناری وزیر نفت که ریاست اپک را هم برعهده دارد مهرورزیست؟

سعیدی با تاکید براینکه نباید با انسانهای شریف و متین که سرمایه های نظام هستند اینطور برخورد شود، گفت: توقع مردم، علما و بزرگان این بود احمدی نژادی که با شعار ولایتمداری آمد وقتی احساس می کند رهبری مطالبه ای دارد ولو بصورت شفاهی، از جان و دل بپذیرد نه اینکه آقا دستور صریحی بدهند ولی احمدی نژاد تامل کند بعد هم قهر کند برود منزل، این کارها با شعارهای گذشته احمدی نژاد سازگاری ندارد و دور از انتظار است.

وی ادامه داد: امیدواریم که احمدی نژاد همین مقدار عکس العملی که از ناحیه مردم و از ناحیه دوستان نزدیکش دیده کافی باشد و به مسیر اصلی خود برگردد.

وی خطاب به رئیس دولت دهم و اطرافیانش گفت: اینها باید بدانند که امت حزب الله و روحانیت حمایتشان از مسئولان مشروط است و شرط اساسی هم این است که همه در قید ولایت باشند و تعهد لازم را نسبت به ولایت فقیه داشته باشند اما اگر زاویه پیدا کردند دیگر نباید انتظار داشته باشند که مردم متدین و جریان حزب اللهی و اصولگرا از آنها حمایت کند.

نهادهای نظارتی بر عدم دخالت عناصر دولتی در انتخابات نظارت کنند

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین در خصوص فعال شدن جریان نفوذی دولت برای انتخابات مجلس نیز گفت: احمدی نژاد بطور رسمی اعلام کرده است که هیچ یک از اعضای دولت حق دخالت در انتخابات را ندارند و در این رابطه باید مدیران و مسئولان و دستگاه های نظارتی مراقبت کنند که این گفته احمدی نژاد محقق شود، یعنی دولت دخالتی در اصل انتخابات نداشته باشد، بعبارتی دیگر این وظیفه دستگاه های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و شورای نگهبان و ناظرین شورای نگهبان در استانها است و همینطور دستگاههای دیگر که مسئولیت دارند که دیگران تخلفی نکنند و برخلاف نظر صریح رئیس جمهور وارد عرصه انتخابات نشوند.

عده ای در دولت به کار حرام و خلاف شرع دست زده اند

وی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص جایگاه رمالی و جن گیری در اسلام و بروز این مسئله در میان اطرافیان دولت نیز گفت: معمولا از دو طریق برای تسلط بر عناصر ماوراء طبیعه استفاده می شود که یکی از طریق معنویت و عرفان حقیقی و ایمان و عمل صالح است که البته آنهم خیلی انگشت شمار و در حد موحدین وصدیقین است و بندرت پیش می آید که فردی ادعای چنین کاری را داشته باشد.

سعیدی با بیان اینکه این موضوع در دوران ائمه اطهار هم بوده است، گفت: در حقیقت این خصوصیات معنوی بر اثر ولایت تکوینی است که بنوعی در اثر زهد و تقوا برای یک انسان عادی هم بوجود می آید، البته این افراد نه ادعایی برای گفتن دارند و نه از این موضوع سوء استفاده می کنند و زندگیشان هم پاکیزه است.

وی اضافه کرد: اما غیر از این راه از طریق شر و انجام کارهای خلاف شرع بین می توان به توانائیهایی رسید بطوریکه برخی افراد از طرق شیطانی و اضرار بر نفس توانایی انجام یکسری از کارها را بدست می آورند و در اثر فعل و انفعلاتی که بر اثر خلاف شرع صورت می گیرد ممکن است بر یکسری از عناصر شری تسلط پیدا کنند و یا حتی اقدام به سحر و جادو کنند که البته این موضوع هم واقعیت دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با ابراز تاسف از اینکه این افراد در دولت به کار حرام و خلاف شرع دست زده اند، گفت: عناصری که این کار را انجام می دهند به معنای واقعی فاسد هستند، زیرا فن سحر و جادو در اسلام حرام است و تسلط بر موجودات غیرطبیعی اضرار به نفس و اضرار به موجودات ذیحیات دیگر است که انسان نیستند، تسلط بر آنها و شیاطین و اجنه شر که جز شرارت کار دیگری نمی کنند درست نیست و اصولا در احکام فقهی ما آمده است که سحر و جادو کار حرامی است.