حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه براساس قانون دولت حق دخالت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارد، افزود: بر اساس قانون قوه مجریه حق ندارد کاندیدا معرفی کرده و امکانات مالی و دولتی را در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دهد.

به گزارش مهر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، آنچه " مجلس دست پخت دولت " خواند را فاقد ارزش دانست و اظهار داشت: هدف مردم از انتخاب نمایندگان، مهار قدرت قوه مجریه است، بنابراین در صورتی که قدرت، مجلس را مهار کند باید فاتحه خانه ملت را خواند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در زمان انتخابات و نحوه هزینه برخی بودجه ها در این دوران و ارسال پرونده تخلفات به قوه قضائیه، ابهامات را روشن کرده و از حضور نامزدهای متخلف در مجلس جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه با هوشیاری ملت هر کاندیدایی که برچسب دولتی بودن را بخورد از گردونه انتخابات حذف می شود تصریح کرد: ایجاد فضای رسانه ای علیه دخالت دولت در انتخابات، این توطئه را خنثی کرده و از تشکیل مجلس فرمایشی جلوگیری می کند.

مصباحی مقدم در پاسخ به سئوالی مبنی بر نقش جامعتین در جلوگیری از انحرافات به اسم اصولگرایی اظهار داشت: جامعتین با حرکت اثباتی به دنبال انتشار منشور اصولگرایی و وحدت اصولگرایان زیر این چتر فراگیر است لذا احزاب و گروه هایی که در انتخابات پیشین به اصولگرایان نپیوسته بودند در حال بازگشت به این اردوگاه با محوریت جامعتین هستند.

وی با اشاره به محوریت جامعتین در انتخابات آتی تاکید کرد: بر این اساس هر گروه، حزب یا تشکلی که در مقابل جامعتین قرار گیرد از حمایت مردمی برخوردار نخواهد بود.