به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، درب اصلي دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد تهرانمركز (مجتمع نيايش) بهدليل مشكلات مالي با شهرداري تهران از روز چهارشنبه ۴ خرداد با ايجاد بلوكهاي بتوني مسدود شد.

هفته گذشته نیز شهرداری تهران با ایجاد موانعی در مقابل درب اصلی دانشکده فنی مهندسی تهران مرکز قصد ممانعت از ورود دانشجویان و اساتید به این دانشگاه را داشت اما دانشجویان و اساتید از کنار این بلوک‌های عبور کرده و در دانشگاه حاضر شدند.

بر اساس این گزارش، از روز چهارشنبه ۴ خرداد شهرداری با ایجاد بلوک‌های بتونی به صورت پیوسته در مقابل درب اصلی این دانشکده کاملاً از ورود و خروج دانشجویان جلوگیری کرد.

در داخل دانشکده مسئولان این دانشگاه با نصب پلاکاردی این‌گونه اعلام داشتند که " دانشگاه آزاد به دلیل مشکلات کاربری با شهرداری باید۵۰۰ میلیارد ریال به شهرداری هزینه پرداخت کند. "

در حال حاضر درب پارکینگ اساتید این دانشکده نیز توسط شهرداری و با ایجاد بلوک‌هایی مسدود شده است و دانشجویان و اساتید این دانشگاه توسط درب کوچکی که وجود دارد به محوطه اصلی دانشگاه ورود پیدا می‌کنند.

یکی از مسئولان دانشگاه آزاد تهران‌مرکز در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص بدهی دانشگاه آزاد به شهرداری گفت: شهرداری باید عوارض و مالیات دانشگاه را به صورت آموزشی حساب می‌کرد اما عوارض شهرداری این دانشگاه را به صورت موقعیت اداری محاسبه کرده است و به همین دلیل ۵۰۰ میلیارد ریال به عنوان مالیات و عوارض برای دانشگاه آزاد تهران‌مرکز منظور کرده‌اند.