"نوراله حیدری دستنایی" با اشاره به فساد اقتصادی جریان‏های انحرافی، گفت: متأسفانه نامی که برای جریان انحرافی انتخاب شده، صحت دارد؛ یعنی اثبات شده که این نام مناسب با فعالیت‏های این جریان است. در واقع این جریان از منظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دچار انحراف شده است.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس، افزود: جریان انحرافی در تمام زمینه‎ها، به صورت تعمدی جهت‎گیری انحرافی از مسیر واقعی انقلاب را پیش گرفته و علت این موضع‎گیری را می‎توان در دلایل مختلفی جستجو کرد و یکی از مهمترین دلایل این است که این جریان می‎خواهد در قدرت و حاکمیت باقی بماند.

وی تصریح کرد: مسئولان این جریان انحرافی تنها به قوه مجریه قانع نیستند، بلکه در پی تصاحب قوه مقننه نیز هستند؛ اما امکان ورود در قوه قضاییه برای آنها مهیا نیست وگرنه برای دستیابی به آن قوه هم تلاش می‎کردند، چون در رویکردهایشان کاملا مشخص است که به معنای واقعی زیاده طلب هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به استفاده جریان انحرافی از ابزارهای مختلف برای ماندن در جایگاه قدرت، تأکید کرد: اعضای این جریان چون می‎خواهند در قدرت بمانند، طبیعی است که به هر شکل ممکن تلاش می‏کنند تا ابزار این کار را فراهم شود. زمانی با اعتقادات مردم بازی می‏کنند و به صورت ابزار گونه مقدسات مردم را به کار بگیرند، همچون بحث‏هایی در حوزه مهدویت که از سوی این جریان مطرح شد. زمانی هم در عرصه فرهنگ و سیاسی وارد شده و سرگردانی در جامعه پدید می‎آورند، در بحثاقتصادی هم همینطور است.رانت جریان انحرافی در حوزه‏های مختلف اقتصادی

عضو فراکسیون اصولگرایان، افزود: زمانی که این جریان انحرافی بخواهد در راس قدرت باقی بماند، بدون شک مباحثاقتصادی یکی از ابزار مهم آنها خواهد بود، افرادی که می‎خواهند پیرامون این جریان باشند، نیازهای گوناگونی دارند و بحثاقتصادی بیش از همه وسوسه‎انگیز است. در حال حاضر شاهد هستیم که این جریان انحرافی بوسیله رانتی که در اختیار دارد به صورت پنهان و آشکار در زمینه‏های اقتصادی کشور حضور دارد.

وی ضمن تأیید گفته‎‏های رییس قوه قضاییه در رابطه با فساد اقتصادی جریان‏های انحرافی، گفت: گرچه در رابطه با جریان‏های انحرافی آسیب‎های زیادی را متحمل شده‏ایم، اما قوه قضاییه در حال حاضر در این موضوع با دقت وارد عمل شده و امید است که با آگاهی مردم و عملکرد هوشیارانه قوه قضاییه، این فتنه پیچیده ریشه‎کن شود.برخی افراد در دولت با آگاهی یا بدون آگاهی پشت جریان انحرافی هستند

حیدری در رابطه با منشاء جریان‏های انحرافی، گفت: متاسفانه برخی افراد در دولت با آگاهی یا بدون آگاهی پشت این جریان هستند و تا حدی پیش رفته‏اند که این جریان را مبری از خطا می‎داند و در نهایت جریان انحرافی را به عنوان یک اندیشه زلال و پاک معرفی می‏کنند. در واقع شاید دلیل اینکه با این موضوع محتاطانه برخورد می‏شود، این است که دولت از این جریان انحرافی با کمال تعجب حمایت می‎کند.

وی در توضیح نحوه برخورد مجلس با این جریان انحرافی، تصریح کرد: خوشبختانه مجلس هشتم نشان داد که معنای واقعی پیرو ولایت است و مشروعیت خود را از مقام‎معظم‏رهبری می‎داند و منتظر نظررهبری در این مورد است؛ اما متاسفانه این جریان آنقدر بد عمل کرد که شاهد ورود مقام معظم رهبری در این رابطه هستیم و به عبارت دیگر ما نیازمند یک مجوز شرعی برای برخورد با جریان انحرافی هستیم تا اگر زمانی مجلس برای پیگیری این موضوع وارد عمل شد، شائبه نارضایتی رهبری ایجاد نشود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات، با اشاره به این موضوع که مجلس از چند جهت می‎تواند با این قضیه به صورت جدی برخورد کند، گفت: نحوه عمل دولت در برابر جریان‏های انحرافی، ضمن اینکه آسیب‎هایی وارد کرد، اما دستاورد مثبتی نیز به همراه داشت و در واقع مجلس دوباره هویت، اقتدار، اشراف و در راس امور بودن خودش را بازیافت. پیش از این وقتی چنین مسائلی از سوی مجلس عنوان می‎شد دولت تا حدی خود را ولایتمدار معرفی می‏کرد و مجلس را پیرو رهبری نمی‌دانست تا از این طریق مجلس را منزوی کرده و ولایتمداری مجلس را زیر سوال ببرد.مقابله کمیسیون‏های تخصصی مجلس با جریان‏های انحرافی

نماینده مردم اردل در مجلس، افزود: مجلس می‏تواند، مفاسد فرهنگی این جریان انحرافی را در کمیسیون فرهنگی، مفاسد اقتصادی را در کمیسیون اقتصادی و مفاسد دیگر این جریان را در کمیسیون های تخصصی ارزیابی کند و همچنین می‏توان بوسیله کمیسیون اصل نود و کمیته‎های تحقیق و تفحص به عنوان ابزاری که در اختیار مجلس است، برای پیگیری این موضوع، استفاده کرد.حرکت مقتدر مجلس در مقابل جریان انحرافی

عضو فراکسیون اصولگرایان، اظهار کرد: پیش بینی من این است که چون این جریان انحرافی هر روز انحراف و زاویه خود را با انقلاب بیشتر می‎کند، ما در آینده نزدیک مواجه با حرکت مقتدرانه مجلس خواهیم بود؛ این برخورد نه تنها در حد کنترل بلکه بازخواست از مسئولان این جریان انحرافی را شامل می‎شود، تا جایی که با پیگیری جدی، رهبران این گروه به دست عدالت سپرده شوند و هویت آنها در عرصه های مختلفی که مفسده ایجاد کرده‌اند، برای مردم مشخص شود.مقابله با جریان‏های انحرافی مسئله مهم کشور

وی در رابطه با عدم پیگیری جدی برای مقابله با جریان‏های انحرافی، گفت: تا چند ماه قبل با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، قضیه جریان انحرافی به عنوان یک موضوع فرعی مطرح بود، اما مقام معظم رهبری فرمودند که ما در کشور مسائل اصلی و فرعی داریم و جریان انحرافی در دسته مسائل فرعی قرار می‏گیرند. بنابراین چون جریان انحرافی یک مسئله فرعی بود، ضرورت داشت به دلیل تبعیت از مقام معظم رهبری ما این موضوع را به مسئله اصلی تبدیل نکنیم، اما بعد از تصمیم‏های غلطی که از سوی دولت در رابطه با جریان‎های انحرافی گرفته‏شد، به نظر می‏رسد که این موضوع و لزوم مقابله با آن دیگر به مسئله مهم کشور تبدیل شده است.دست‌اندازی جریان انحرافی به بیت‏المال برای تصاحب صندلی‏های مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به در پیش بودن انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حاضر در آستانه انتخابات نهم مجلس هستیم و یکی از اهداف عمده این جریان انحرافی تصاحب این جایگاه است، به همین منظور دست اندازی زیادی به بیت المال کرده‎و از این راه، شیوه‏های دیگر هویت غیرولایی خود را روشن کرده‏ و در حال حاضر شرایط، قابل مقایسه با گذشته نیست، عزم مردم و رهبری در مبارزه با این جریان انحرافی شدید شده و مجلس تلاش خواهد کرد تا در کوتاه‎ترین زمان به شیوه جدی با این جریان انحرافی برخورد کند.جلسه انتخاباتی جریان‏های انحرافی برای انتخابات مجلس

عضو فراکسیون اصولگرایان در رابطه با تلاش جریان‌های انحرافی برای حضور در انتخابات مجلس، گفت: اخبار موثقی در این رابطه وجود دارد که حامیان این جریان انحرافی در دولت، تاکنون چندین جلسه انتخاباتی برگزار کرده‏ و آخرین خبر این بوده است که در اوایل خردادماه ستادهای انتخاباتی به تهران دعوت و در آنجا برای انتخابات مجلس به صورت مصداقی بحثخواهند کرد.

حیدری تأکید کرد: این شیوه عمل برخی اعضای دولت، نقض آشکار قانون است، چرا که دولت خود مسئول برگزاری انتخابات است و بر این اساس اعضای آن نمی توانند گزینه‌ای برای انتخابات مجلس معرفی کند.

وی همچنین از اعلام هشدار خود به نهادهای نظارتی درباره نقض قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی برخی اعضای دولت خبرداد.

" صادق آملی لاریجانی " رئیس قوه قضائیه در جلسه روز چهارشنبه - ۲۱اردیبهشت ماه - مسئولان عالی قضایی اعلام کرد: جریان انحرافی در مفاسد اقتصادی غوطه‌ور است. در همین راستا، " احمد جنتی " دبیر شورای نگهبان نیز در خطبه‏های نماز جمعه - ۲۳اردیبهشت ماه - تهران بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات گروه انحرافی را مقدمات انتخابات سال جاری دانست و گفت: جذب و توزیع برخی پول‌ها توسط این گروه از چشم مردم پوشیده نیست؛ مردم در صورت لزوم به حساب اینها خواهند رسید.

پس از اعلام این مواضع از سوی رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی هر یک در اظهارنظرهای خود به لزوم برخورد با جریانهای انحرافی سیاسی در کشور تاکید کردند.