الهام: شهید بهشتی در دفاع از حق عقبنشینی و مسامحه نمیکرد
افکار نیوز: غلامحسین الهام در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در مهدیه رشت پایبندی به اصول و ارزش‌ها را ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا دین و ایمان مردم را سست کند و حفظ اعتقادات جامعه اساسی‌ترین مسئولیت ما است.
به گزارش فارس، الهام دشمنی‌ها را به دلیل اعتقادات که بر مبنای صدق و راستی است، بیان کرد و افزود: دین الهی، دنیای عادلانه و پر از حق، صدق و پاکی می‌سازد و همه دشمنی‌ها به دلیل این اعتقاد است.
عضو شورای نگهبان با بیان اینکه کسانی که دین خود را به دنیا فروختند سنخیتی با آرمان‌های هفتم تیر و امام(ره) ندارند، اظهار داشت: مدعیان همسنگری با بهشتی باید بگویند برای دین و دفاع از حقیقت ناب چه میزان دشنام خورده و ایستادگی کرده‌اند.
وی پاک‌زیستی، صداقت در گفتار و رفتار را بزرگ‌ترین دعوت حاکمان دینی به اسلام دانست و تصریح کرد: تداوم انقلاب به حفظ اصول است و مقام معظم رهبری برای دین در این راستا تلاش کرده‌اند و امروز نیز بر آن عمل می‌کنند.

الهام با اشاره به اینکه انسان‌ها تا وقتی در مسیر حق هستند احترام دارند، خاطرنشان کرد: اگر افراد از این مسیر فاصله گرفتند، ارزش ندارند.
عضو شورای نگهبان قانون اساسی سرچشمه نفاق را برپایه دورنگی و دروغ عنوان کرد و گفت: اعتقادات در نظام اسلامی تاثیر بسیاری دارد و اگر افراد از هویت اسلامی خارج شوند مشروعیت خود را از دست می‌دهند.
وی فاجعه هفتم تیر را نقطه عطفی در مبارزه با تروریسم خواند و اظهار داشت: جریان‌های اصلاح‌طلب و غیر اصلاح‌طلب می‌خواستند برای جامعه اسلامی حکومت سکولاریسم ترسیم کنند و برخی با نام اسلام رئیس جمهور شدند و به دنبال تغییر قانون اساسی و ولایت فقیه بودند.
الهام افزود: جریان فتنه‌ای که با نام قانون اساسی به دنبال رای مردم آمد، وقتی رای مردم را کسب نکرد شعار نفی نظام اسلامی را سر داد که این نفاق است و امروز گرفتار آن هستیم.

عضو شورای نگهبان درهم آمیخته شدن حق و باطل را فتنه توصیف کرد و اظهار داشت: برخی از امام(ره) و ولی فقیه سخن می‌گویند اما برای تغییر بنیادی و اساسی ولی فقیه با دشمنان ارتباط دارند.
وی بصیرت را تمیز دهنده مسیرها ذکر کرد و گفت: برخی در حوادثاخیر امام(ره) و ولایت فقیه را پشت سر گذاشتند و شهید بهشتی نیز می‌گفت این جاذبه‌ها انسان را از مسیر حق دور می‌کند.
عضو شورای نگهبان با اشاره به اینکه هر جا حق انتخاب است، رنج انتخاب نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان نمی‌خواهند بگذارند درست انتخاب کنیم اما باید در مقابل آنان پایداری کرد.

وی جنگ نرم دشمن را در خط انتخابات بیان کرد و افزود: امت ما یک سال است هزینه انتخاب آزاد خود را می‌پردازند.
الهام با اشاره به حق‌شناسی شهید بهشتی اظهار داشت: بهشتی برای حق ایستادگی می‌کرد و باطل را می‌شناخت ضمن اینکه در مرزبندی‌ها دقیق بود.
عضو شورای نگهبان تصریح کرد: شهید بهشتی در دفاع از حق عقب‌نشینی و مسامحه نمی‌کرد و صلابت او در تقوا آمیخته بود.
وی ادامه داد: شهید بهشتی در جایگاه مدیریتی انقلاب تنها چهره‌ای بود که مقابل جریان‌های انحرافی ایستادگی کرد و در تدوین قانون اساسی و اصل ولایت فقیه از موج هجوم‌های تخریبی چپ و راست نهراسید.
الهام همچنین گفت: امروز مردم هستند که از انقلاب حفاظت می‌کنند.

وی وقف را یک امر مقدس و حقوقی عنوان کرد و افزود: مردم سال‌ها با وقف توانسته‌اند خدمات بزرگی را پایدار کنند و روح سید‌الشهدا(ع) را در مجالس با موقوفه‌ها جلا می‌دهند.
وی همچنین با اشاره به شکل‌گیری دانشگاه آزاد اظهار داشت: مردم برای ارتقای سطح آموزشی و همگانی کردن آموزش، دانشگاه آزاد را یاری کردند که پس از مدتی برخی آن را مصادره کرده و امروز این سرمایه بزرگ با دسترنج مردم به وجود آمده است.
الهام با انتقاد از ثبت ملک عمومی در حق برخی افراد تصریح کرد: وقف به معنای تبدیل اموال خصوصی به عمومی بوده اما امروز وقف به معنای تبدیل اموال عمومی به خصوصی شده است.
عضو شورای نگهبان با تاکید بر اینکه مال مردم را چاپیدن و آن را وقف کردن پولشویی است، گفت: این تملک اموال دیگران است که با نام وقف صورت می‌گیرد.
انتهای پیام / ب.