به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در جمع خبرنگاران گفت: پیش از آنکه در مجموعه ناجا حاضر شوم اقدامات و فعالیت‌های مثبت پلیس راهور را دیده بودم.

وی گفت: هدفم امروز از حضور در میان مسئولان پلیس عرض خسته‌ نباشید و خدا قوت به این عزیزان بود زیرا در طول نوروز تلاش زیادی را مبذول داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه امروز عزم جدی در ناجا و به خصوص پلیس راهور وجود دارد تا امنیت جاده‌ها حفظ شود و در کنار فرهنگ‌سازی، با متخلفین هم برخورد شود.

علی لاریجانی گفت: خوشبختانه بازدیدی که از این مرکز داشتیم حکایت از آن داشت که راهوار ناجا به سیستم‌های مکانیزه‌ای هم مجهز شده و از امکانات خوبی برخوردار است.

وی در بخشی از سخنانش به ضرورت توجه رسانه‌ها به کار فرهنگی اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید وظیفه خود را در جهت فرهنگ‌سازی به انجام برسانند تا کاهش ۲۰ درصدی تلفات جاده‌ای در سال ۹۳ محقق شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آن چیزی که مشخص است این است که در بحثقانون‌گذاری کمبودی را شاهد نیستیم هرچند اگر کمبودی هم باشد مجلس با نگاه مثبت نسبت به آن کمبود اقدام خواهد کرد.

لاریجانی به موضوع شهادت طلبه ناهی از منکر اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم اگر قوه قضاییه و پلیس تشخیص دهند که باید قانونی تصویب شود تا حمایت بهتری صورت گیرد مجلس از آن پیشنهاد استقبال کرده و در تصویب آن به سرعت عمل خواهد کرد.

وی گفت: امروز نشاط خوبی در میان پلیس برای اجرای قوانین وجود دارد که رسانه‌ها باید پلیس را یاری کنند تا این نشاط حفظ شده و فرهنگ‌سازی برای کاهش تلفات جاده‌ای صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: میان پلیس و مجلس رفت و آمدهای خوبی وجود دارد و هرگاه مسئولان ناجا مشکلی داشته باشند ما در مجلس آماده همکاری با آنها هستیم.