حجتالاسلام حسن نوروزی در گفت و گو با مرکزخبر حوزه، با تاکید بر اینکه در حاکمیت نظام اسلامی، ولي فقيه حرف نهايي را مي زند، گفت: عصر حاضر، عصرگسترش اسلام و تقابل با جهان استکبار است و ما فرمان ولي فقيه را مثل حکم امام زمان(عج)، ائمه معصومين(ع) و پيامبر اسلام مي دانيم.

حجت الاسلام حسن نوروزی با اعلام این مطلب که امروز استکبار جهانی، اسلام را تهدید می کند، گفت: در چنین شرایطی، باید به فرمان ولایت فقیه در عمل مورد توجه قرار گیرد، نه آنکه تنها شعار اطاعت از ولی فقیه سر داده شود.

وی با بیان این‌که ممکن است یک نفر در همه کلماتش و سخنانش آقا، ولی فقیه و مقام معظم رهبری بگوید، ولی به دنبال مسائل دیگر برود، افزود: اعتقاد به ولایت فقیه به معنای اطاعت محض از ایشان است نه اینکه فردی بگوید از نظر من اصل چیز دیگری است.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، تصریح کرد: ممکن است کسی خیلی از ولی فقیه دم نزند، ولی واقعا و بطور کامل مطیع رهبری باشد.

وی با بیان این‌که ممکن است کسی بارها ادعا کند که طرفدار ولایت فقیه است که این امر کفایت نمی کند، زیرا باورهای قلبی شخص مهم است و باید ایمان به ولایت فقیه را به صورت عملی نشان داد.

*منحرفین دولت بر کنار شوند

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به اتفاقات اخیری که در کشور رخ‌ داد گفت: متاسفانه منحرفینی در ریاست جمهوری نفوذ کرده و تنش می آفرینند که لازم است هر چه سریعتر با این افراد برخورد لازم صورت پذیرد.

وی با یادآوری موضع گيري های صريح دلسوزان نظام و مراجع تقليد در باره رفتار و کردار اين افراد معلوم الحال در دولت یادآور شد: مسؤلان بايد اين افراد برکنار کنند، در غير اين صورت اتفاقاتی همچون انفجار حزب جمهوری اسلامی و کاخ نخست وزيري دور از انتظار نخواهد بود.