به گزارش افکار نیوز به نقل از عروج درست چند روز قبل از برگزاری مراسم تودیع و معارفه، همزمان با انتخاب حمید بقایی به عنوان معاون اجرایی رئیس جمهور، حسن محسنی مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز استعفای خود را تقدیم رئیس کرده و در سمت های دیگر خود یعنی مدیر کاخ موزه سعدآباد باقی ماند.

در همان زمان ها بود که حسین کوچکیان؛ معاون سابق محسنی با حکم بقایی؛ ‌ به عنوان سرپرست روابط عمومی این سازمان منصوب شده است و بدین طریق، اصحاب رسانه و دوستداران میراثفرهنگی و گردشگری کشور هر چند کوچک، ‌امیدوار به پایان یافتن این کابوس چند ساله شدند.

کابوسی که در آن رسانه ها چیزی جز اصحاب بیگانه و مزدور نبودند و خبرنگاران هم مجرمانی که یا برای دزدی به سازمان میراثفرهنگی مراجعه می کردند یا برای جاسوسی!!!؟؟

البته اینها همه نظرات حمید بقایی و مدیر روابط عمومی اش بود که در این مدت کوتاه مدیریتی، خبرنگاران و رسانه های مطبوع را به این عناوین صدا می کردند. شاید در دوره مدیریت کوتاه حمید بقایی و حسن محسنی، بیشترین تکذیبیه ها و جوابیه ها به رسانه های گوناگون ارسال شد و در همین دوره بود که برخی از خبرنگاران با دستور مستقیم بقایی، در سازمان میراثفرهنگی، بازدداشت شده و یا ضبط و دوربین‌های بسیاری گرفته می شد!

به هر حال، ‌ این دوران خفقان پس از مدتی به پایان رسید و همگان امیدوار به مدیریتی جدید، سعی کردند که رویکرد خویش را تغییر دهند.

بر اساس گزارش دیوان عدالت اداری حمید بقایی با اینکه به ۴ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده بود، به نهاد ریاست جمهوری بار بسته و با وجود تمام پرونده‌های خلاف و غیرقانونی خود که بسیاری از اسناد آن در بسیاری از رسانه ها منتشر شد، ‌ با حکم رئیس جمهور محترم به جایگاهی بالاتر پا نهاده و دوباره مشغول به خدمت رسانی شد!

حضور بقایی در مراسم های مختلفی که از سوی سازمان میراثفرهنگی برگزار می شود و سخنرانی های مختلفی که برای خبرنگاران برپا می کند و شرکت و اظهار نظر او در مورد تمامی برنامه های میراثفرهنگی همچنان احساس می شود. گویی معاون اجرایی رئیس جمهور را هیچ کار و دغدغه ای جز میراثفرهنگی و گردشگری این مرز و بوم نیست!

البته این امر تنها مربوط به حمید بقایی نیست، ‌ چرا که پایگاه اطلاع رسانی میراثآریا که به مدیریت صوری آرزو اردکانی(خواهر رئیس موزه ملی ایران یعنی معلم زبان آقای بقایی) اما در اصل با مدیریت حسن محسنی مدیر اسبق روابط عمومی است همچنان در حیطه این دو مدیر توانمند است!

در این سازمان خبری از استاندار فارس نیست و هنوز احمدزاده نتوانسته است به عنوان رئیس سازمان خود را نمایان کند. چرا که مستقیم تحت نظر بقایی اداره می شود.

به نظر می رسد با اینکه حسن محسنی از روابط عمومی بیرون رفته است، اما هنوز تکذبیه های تند و تیز خود را برای رسانه از طریق پایگا اطلاع رسانی به روزرسانی می کند.

در یک کلمه، " سازمان هنوز بوی بقایی و محسنی را می دهد! " برای اثبات این امر کافی است سری به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان بزنید.

این پایگاه که در لوگوی خود، خود را خبرگزاری میراثفرهنگی می نامد و هنوز پر از جوابیه هایی که به رسانه ها ارسال می شود! البته نباید فراموش کنیم که هیچ سازمان دولتی نمی تواند خبرگزاری زده و عنوان این پایگاه خود خطای بزرگی است که به دلیل نبود نظارت از سوی ارگان های ذیربط همچنان جریان دارد!

البته جای تعجب ندارد که چرا سایه حمید بقایی همچنان در این سازمان به امر و نهی خویش مشغول است!؟ چرا که احمدزاده در نخستین سخنرانی رسانه ای خود، ‌ گفته بود که وقتی که کلمه موزه را در اینترنت جستجو می کنم به …